Punasteletko? Änkytätkö? Teetkö hulluja juttuja vai onnistutko olemaan cool? Pystytkö hallitsemaan ilmeesi, eleesi ja katseesi?
MIten onnistut tunteiden salaamisessa?
8
1023
Vastaukset
- tiana
änkytän. kompastun sanoihini ja lopulta on pakko olla aivan hiljaa, ettei möhlisi enempää. silmät kavaltavat minut aina
- n36
Punastelen ja änkytän kuin pikkutyttö, ajatus katkeilee ja puhun sekoja.
En pysty katsomaan silmiin, en hymyilemään, tai sitten hymyilen kuin jakoavain - enkä pysty lopettamaan.
Voihan se olla, että varsinaisten tunteiden salaus kuitenkin onnistuu. Ihastus todennäköisesti luulee, että olen muuten vaan pöljä.- tiana
tuo viimeksimainittu :)
- Linda
Olen niin Cool että oksat pois.
Ei välttämättä hyvä juttu :( - piimänaama
En punastele tai änkytä. Hulluja juttuja teen yleisesti ottaen aika paljon. Moisilla ei siis välttämättä ole mitään tekemistä ihastumisen osoittamisen kanssa. Kuuluvat enemmänkin perusluonteeseen. Ilmeiden ja eleiden hallinta onnistuu kohtuullisen hyvin. Katse voi joskus jotakin paljastaa jos tarkkaan vilkaisee.
- M30
Ympäriisä, katselen vaikka kelloo seinällä tai sanomalehtee, pieni punoitus kasvoilla, ehkä pieni vilkaisu "1 millisekuntti" josko hän vielä katsoo minua ja siinäkin vaarana silmäkontakti!??
Hankalaa... - pirkko
en saa sanaa suustani, ja jos jotain tulee se on ihan syvältä, pyörittelen kädessäni jotain ja hikoilen.
puuttuu vain kuolan valuminen suusta, epilepsiakohtaus ja siansaksa. - mimmi
Miks pitäis salata tunteensa??
Kyllä mä saatan mennä halimaan jotain kivaa kundia eikä se edes välttämättä huomaa että oon siihen lätkässä!Juttelen mukavia mutta eka kerralla en pussaa,vaikka ois ollu tilaisuus!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1652581Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482387Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021082- 64901
- 65849
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274727Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18727Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait208701Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22668