Punasteletko? Änkytätkö? Teetkö hulluja juttuja vai onnistutko olemaan cool? Pystytkö hallitsemaan ilmeesi, eleesi ja katseesi?
MIten onnistut tunteiden salaamisessa?
S. Gallup
81028
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
änkytän. kompastun sanoihini ja lopulta on pakko olla aivan hiljaa, ettei möhlisi enempää. silmät kavaltavat minut aina
Punastelen ja änkytän kuin pikkutyttö, ajatus katkeilee ja puhun sekoja.
En pysty katsomaan silmiin, en hymyilemään, tai sitten hymyilen kuin jakoavain - enkä pysty lopettamaan.
Voihan se olla, että varsinaisten tunteiden salaus kuitenkin onnistuu. Ihastus todennäköisesti luulee, että olen muuten vaan pöljä.
tuo viimeksimainittu :)
Olen niin Cool että oksat pois.
Ei välttämättä hyvä juttu :(
En punastele tai änkytä. Hulluja juttuja teen yleisesti ottaen aika paljon. Moisilla ei siis välttämättä ole mitään tekemistä ihastumisen osoittamisen kanssa. Kuuluvat enemmänkin perusluonteeseen. Ilmeiden ja eleiden hallinta onnistuu kohtuullisen hyvin. Katse voi joskus jotakin paljastaa jos tarkkaan vilkaisee.
Ympäriisä, katselen vaikka kelloo seinällä tai sanomalehtee, pieni punoitus kasvoilla, ehkä pieni vilkaisu "1 millisekuntti" josko hän vielä katsoo minua ja siinäkin vaarana silmäkontakti!??
Hankalaa...
en saa sanaa suustani, ja jos jotain tulee se on ihan syvältä, pyörittelen kädessäni jotain ja hikoilen.
puuttuu vain kuolan valuminen suusta, epilepsiakohtaus ja siansaksa.
Miks pitäis salata tunteensa??
Kyllä mä saatan mennä halimaan jotain kivaa kundia eikä se edes välttämättä huomaa että oon siihen lätkässä!Juttelen mukavia mutta eka kerralla en pussaa,vaikka ois ollu tilaisuus!