Mitä tehdä kun naapurissani asuu henkilö joka päiväs aikaan soittaa päivän aikana paljon musiikkia lujaa mutta se loppuu kuitenkin ennen hiljaisuutta klo 22.00 ja toinen ongelma on se, että asukas riitelee kova äänisesti myös toisen asukkaan kanssa kyseisessä asunnossa? Voiko asialle tehdä mitään koska toisten ihmisten riidoille ei voi mitään mutta entä tuo musiikki mutta se kuitenkin loppuu aina ennen hiljaisuutta?
Mitä teen asunnon ongelmille?
Hiljaisuutta
293
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Eipä ole hirveästi tehtävissä. Tietysti jos useat valittavat päiväsaikaisesta melusta, niin taloyhtiön hallituksesta tuosta voi KIRJALLISESTI valittaa, useamman huoneiston asukkaan allekirjoituksella.
Mutta tosihan on, että kerrostalossa pitää sietää päiväsaikaan ääniä, ja joidenkin mielestä jokin on häiritsevää, ja toisten mielestä ei.
mitä jos menisit töihin?