Olen tykännyt eräästä minua vuotta nuoremmasta tytöstä jo melkein puoli vuotta. Normaalisti tänne kirjoitetaan siitä miten kertoa ihastuksella tunteistaan, mutta minun ongelmani on sellainen, että olen kertonut ihastukselleni että tykkään hänestä. Vähän myöhemmin tyttö suostui antamaan minulle puhelin numeronsa. Olemme jutelleet/textanneet paljon ja välillä tuntuu, kun hän pitäisi minusta mutta välillä taas niin kuin haluaisi minun painuvan hiiteen. Olen kysynyt häneltä pitääkö hän minusta ja vastaus oli että: ''Olet ihan tavallinen'' Olemme jutelleet myös oikeesti ja yleensä kavereidensa lähellä hän torjuu minut, mutta kun hän on yksin hän yleensä juttelee mielellään kanssani ja tulee joskus jopa juttelemaan minulle ja tekemään kanssani jotain. Ujostin/ujostan tyttöä kohtaan vieläkin aika paljon, mutta kun jutellaan niin hänkin ujostelee. Normaalisti jos juttelen jollekkin tytölle niin se ei ujostele sillä tavalla. Ja ihastukseni ei siis ole mikään kaikista ujoin tyttö. Jos joku tyttö lukee tämän niin voisiko kertoa, että jos joku poika olisi suoraan monesti sanonut pitävänsä sinusta niin miten reagoisit ja muutenkin luuletteko että hän voisi tykätä minusta? ja vielä, jos joku miettii sitä en ole lihava tai muuta vaan ihan semi hyvän näköinen ja monta tyttöä on sanonut minua söpöksi. Olen myös suhteellisen hyvässä lihaskunnossa. (en halua tällä pullistella)
Pitääkö tyttö minusta?
Onnellinen-hukassa
5206
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Mahdollisesti pitää:) ainakin itse voisin noin käyttäytyä, siis jos olisi päätä siihen tyypin luo menemiseen:D mutta juu, kokeile:)
ei tuo näytä sinusta pitävän. joten suosittelen jatkamaan matkaa.
jos joku haluaa leikkiä toisen tunteilla niin nämä tälläiset ihmiset kannattaa raivata elämästään pois - elämäsi helpottuu näin ihan sika paljon!
jos toisesta oikeasti tykkää niin ei pelaa mitään pelejä. muista tämä.
kerran ainakin mulle kerto yks poika että tykkäää musta silleen että oltiin kaksin ulkona ja isuttii sellasella laiturilla (oltiin meidän mökillä) ja se yhtäkkiä vaan halas mua ja kuiskas korvaan kaikkee että on tykänny jo kauvan ynnä muuta,olin toisessa suhteessa silloin samaan aikaan...joten sanoin että oot mun paras kaveri kävi miten kävi,se poika rupes itkeen ja si tajusn että olin särkeny sydämmen...not cool :(!
Elikkä tytöt saattaa ruveta itkeeen tai sanoo vaa ilkeesti jotain se riippuu ota riski!
yks tyttö kertoi* hups ajatuksissani taas
No kysy. Sillähän selviää.