apikan viritys

apikkamies69

siis ku mulla on tommonen 2000 vuoden apikka rx, ja se kulkee vaan 70km/h.
miten saisin sen kulkeen vähä viel kovempaa?
siis osaahan löytyy, turbokitti kii, 70cc pytty ja välit vaihettu nyt kii 16/45.
vähä alko pitää outoo ääntä ku orava jäi sylinterinkannen välii ja männänrenkaat otettu irti. tuorevoiteluun en luota ku savuttaa niin paljon, ni käytän 28% mineraalitärpättiä, ei savuta ja kone tykkää hyvää.
mut miten saisin sen kulkeen viel kovempaa?

3

273

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • asiantuntija lauri

      ensinnäki pistä ne männänrenkaat kii!!! osta 21mm kaasari 105 suuttimella ja kumisella imukaulalla (muista vaihtaa läppäventtiili) ja joku powerfilter ilmanputsari, arrowin änkkä ja viilaa männän kantta nii kyl sen sitte pitäs sen 120km/h kulkee.

    • samahomo2

      joo männänrenkaat on kii, mut tehoi lähti ja kulkee vaa 20km/h, oisko enempää vinkkejä? laitoin siihe bemarin turbon, mut ei auttanu, ja kampikammion kattovalo on valkonen, oisko väriehdotuksii? olen roskapostirobotti ime paskaa suoli24

    • samahomo3

      huoranugetti. tämä sivusto on silkkaa hevonpaskaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      234
      2027
    2. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      260
      1184
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      20
      1025
    4. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      38
      709
    5. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      125
      706
    6. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      225
      668
    7. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      202
      610
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      51
      465
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      38
      438
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      42
      422
    Aihe