Pikkulasten pneumokokkirokotteesta pahat oireet, jopa kuolema.

varovaisuutta kehiin

10

2009

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • karua kertomaa

      (18.3.2013) Suomen Luontaisterveyden Liitto pyytää yhteydenottoja liittyen pneumokokkirokotteen haittoihin

      "Suomen Luontaisterveyden Liiton tietoon on tullut, että pneumokokkirokotekokeilussa olleita lapsia on sairastunut vakavasti. Lapset ovat sairastuneet erilaisiin tulehduskierteisiin ja mukana on myös vakavia neurologisia ongelmia. Neurologisina oireina on mm. puhe- ja liikuntakyvyn menetys sekä silmien karsastus.

      Jos sinulla on tiedossa vastaavanlaisia tapauksia, niin ota yhteyttä yhdistykseemme. Myös muiden rokotteiden jälkeen alkaneista oireista voit olla meihin yhteydessä.

      Merja Lindström

      Puheenjohtaja

      http://www.luontaisterveys.info/?valikko=valikko&sivu=etusivu

      ___________________________________________

      Suomen Luontaisterveyden Liitto ry

      Toimisto: Yrjönkatu 15, 28100 PORI

      p. 044 355 8540

      [email protected]"

      • rahalla on valtaa

      • selvähän se
        rahalla on valtaa kirjoitti:

        Tämäkin rokotekuolema halutaan kieltää.

        http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/03/1723808/thl-pcv-rokote-ei-voinut-aiheuttaa-vauvan-kuolemaa

        joka tapauksessa on selvää, ettei tuota kuumetautia ilman rokotusta olisi tullut. Se tarttui joko välittömästi tai välillisesti , koska rokotus heikentää vastustuskykyä ja muutkin liikenevät pöpöt pääsevät tällöin tarttumaan. Influenssarokotusten seurauksistakin on jo nähty, että ellaiset ihmiset sairastelevat eniten, kun niitä joka vuosi hakevat.


      • vaikutusvaltainen

    • seuraukset näkyvät

      Iltalehti kysyy myös "Luotatko rokotteiden turvallisuuteen?", tällä hetkellä 5634 vastannutta, "Kyllä" -vastauksia 33%, "Ei" -vastauksia 67%.
      Eihän se ihme ole, ettei rokotuksiin enää luoteta kaiken tapahtuneen jälkeen. Liian monella alkaa olla rokotuksista jo ihan omakohtaisia kokemuksia, jotka eivät välttämättä ole hyvää kerrottavaa näin illalla, koska niistä voi mennä yöunet.

    • pan1

      Lapseni kohta täyttä 1v2kk, ja tänän tyttöni saanu viimeisen pneumokokkirokotten. Kaikki rokoteet menny hyvin, ei ollu mitä ihmelistä… Mutta tänän kun ne viimeiset tullu, tytölla on heikko olo ja jalat pois alta. Hän ei jaksa kävele, ja se on uskomaton koska hän on tosi liikuva temperamentinen persona, kuume ei vielä ole. Mieheni ja minä avatti tämän keskustelu rokotuksesta ja nyt vaa toivomme että menis tämäkin rokotte hyvin. Pelotta!!! Olen venäjältä kotoisin ja viimeiksi saanu rokotuksen koulussa yläastella, perus rokotukset. Enkä sen jälken koska hakenu niitä, enkä ollu kipeänä. On vaikea(ulkomalaisena) sanoa terveydenhoitajalle että en halua mitä ylimäräisia rokotuksia, vain pakolisia...

      • dfghdf

        Ei kai Suomessa mitkään rokotukset oo pakollisia, ainakaan tavalliselle väestölle. Kaikki otetaan mielestäni kuitenkin omalla vastuulla. Sairaanhoitajat ja muu hoitsuväestö voi sitten olla vähän enämpi kusessa niien piikkien kans, heitä painostetaan varmasti paljon enempi, ehkä jopa potkujennkin uhalla milloin mitäkin piikkiä ottamaan


    • kasdtia

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      61
      3141
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      43
      3077
    3. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      42
      2427
    4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      2127
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1893
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1780
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1606
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      84
      1387
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1290
    10. Lähtikö korvat

      puhtaaksi vaikusta?
      Tuusniemi
      81
      1122
    Aihe