Näin varmaan väärin. Ei voi olla totta että uudessa okussa on vanhanaikainen käsijarrun hantaaki?
Vanhahtava käsijarrukahva
Peli+Vempele
670
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kovamuoviset takaovien verhoilutkin. Ei turhia kruusahilla.
Tämä on Skoda merkkisten autojen keskustelupalsta, kannattaa mennä sinne oku merkkisten autojen keskusteluihin ihmettelemään asiaa.
Provoilijat saavat vettä myllyynsä aikaisemmista kirjoituksista. Tämä käsijarruasiahan oli äskettäin puheena jossain viestiketjussa, ja mitäpä tekee uuno turhapuro? Avaa uuden pelleilyviestin samasta asiasta.
Kirjoitukseni perimmäinen sanoma on se, että tämä kirjoittelu osoittaa provoilijoiden aiheiden olevan edellisten provoilijoiden jutuista peräisin. Kenelläkään ei ole omia kokemuksia autosta eikä mitään todellista itse tehtyä havaintoa, kunhan höpisevät jotain olematonta mitä ovat löytäneet netistä. Mutta mitä muutakaan voisi peräkamarin paavoilta odottaa.
Tero on käyttänyt koko englannin sanavarastonsa nimimerkkiin.
käsijarrun kahva? Ja eikös vipuvarsi vaijeri ole jo vähän vanhanaikaista?
Onhan se hienoa kun on pirusti elektroniikkaa. Jonain päivänä se kuitenkin lakkaa toimimasta, ja sitten onkin naurussa pidättelemistä. Eikä Suomen talviset olosuhteetkaan ole mitään herkkua mokomille sähkövempeleille.
Googlaa vaikka sähköinen käsijarru viat