Kuivuuko muste tässä? vai mitä tiedettävä

Ostamassa<

Tämä pieni mustavalkolaser on omiaan kotona tulostamiseen. Saat laadukkaita tulosteita minimaalisin huoltotoimenpitein. Värikasetissa on mukana rumpu ja puhdistusyksiköt, joten kasetin vaihtamisen jälkeen laite on aina kuin uusi. Mukana on 700 tulosteen aloituskasetti, ja normaalilla kasetilla tulostat 1600 tulostetta – kasetti riittää jopa vuosia. Tulostusnopeus on 18 tulostetta minuutissa. Tulostin kuluttaa alle 1 W sähköä lepotilassa, jossa se on täysin äänetön. Tulostin herää lepotilasta alle sekunnissa. Ensimmäinen tuloste on valmis 8 sekunnissa.

CANON i-SENSYS LBP6020 -LASERTULOSTIN:
• Tulostustarkkuus 600 x 600 dpi (terävöitynä 2400 x 600 dpi)
• 150 arkin syöttökaukalo (60–163 g/m²)
• 100 arkin ulostulotaso
• Liitäntä: USB 2.0 (johtoa ei mukana)
• Äänitasot: valmius 0 dB(A), tulostus 50–63,4 dB(A)
• Käyttöjärjestelmät: Windows XP ja uudemmat, Mac OS X 10.4.9 >, Linux (eri versioita)

3

462

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • veikkauskone

      Mikä tuossa estää kuivumisen?

      Puhdistusyksikkö on nykyisin jo melkein kaikissa nykyisissä tulostimissa ja tuon hintaluokan tulostimesta uskaltaisin epäillä sen laatua.
      Riittää maallikolle mutta ei se kuivumista estä.

    • veikkauskone

      Siis korjataan tuo olikin laser eikä muste tulostin. eli ei noissa musteet pahemmin kuivu vaikka olisi useita kuukausiakin käyttämättä.

      • sfhfj

        Lasertulosin ei kuivu yksinkertaisesti siitä syystä, että niissä ei ole mustetta vaan pulveri. Ne eivät kuivu koskaan. Voit pitää pöydällä vaikka kaksi vuotta ja jatkaa taas. No, joissakin malleissa on kasetin siruun asennettu viimeinen käyttöpäivä, jonka jälkeen kasetti ei toimi (ymmärrän viim.käyttöpäivän maidossa mutta tulostimessa....).


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Janne Ahonen E R O A A

      Taas 2 lasta jää vaille ehjää perhettä!
      Kotimaiset julkkisjuorut
      155
      2725
    2. En kai koskaan saa sinua

      Koska et usko että riitäisit minulle. Olet aina pitänyt itseäsi liian risana ja heikkona. Katkot korkeutesi, ja poraat k
      Ikävä
      154
      1689
    3. Terveystalon lääkärit ylilaskuttaneet

      Tämän pörriäiset osaavat, laskuttamisen. Terveystalo myöntää asian. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011134269.html "K
      Maailman menoa
      146
      1674
    4. Saran ökytyyli käänsi katseita.

      On nyt kyllä Sara kasvoistaan, kuvan perusteella todellakin pyöristynyt ainakin kuvan perusteella.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      150
      1411
    5. Nyt on aika laittaa parit selkoon.

      Onko pareja täällä. Laita kirjaimet kuka tykkää kenestäkin ?
      Ikävä
      68
      1370
    6. Työttömille lusmuille luvassa lisää keppiä

      Hallitus aikoo kiristää velvoitteiden laiminlyönnistä seuraavia työttömyysturvan karensseja ensi vuodesta alkaen. Hall
      Maailman menoa
      309
      1241
    7. The Summit Suomi: Maxie avaa hyytävästä tilanteesta kuvauksissa: "Veri roiskui ja tajusi, että..."

      Oletko seurannut The Summit Suomea? Tykkäätkö vai et tai mitä mieltä ylipäätään olet sarjasta? Moni katsoja on kaikonnut
      Tv-sarjat
      17
      1206
    8. Ootko huomannut miten

      pursuat joka puolelta. Sille joka luulee itsestään liikoja 🫵🙋🏻‍♂️
      Ikävä
      156
      996
    9. Miksi ihmeessä?

      Erika Vikman diskattiin, ei osallistu Euroviisuihin – tilalle Gettomasa ja paluun tekevä Cheek
      Ateismi
      24
      960
    10. Tiedän kaiken sinusta ja kaikesta

      Tiedän miten kärsit. Tiedän millanen oikeesti oot. Tiedän miksi valehtelit, tiedän miksi satutit mua. Tiedän mitä tapaht
      Ikävä
      58
      911
    Aihe