Minun mielestä Diilistä olisi pitänyt pudottaa vain ja ainoastaan Sedu, joka rikkoi sääntöjä ja myönsi sen myöhemmin. Hjalliksella ei ole selkärankaa lainkaan, koska haluaa varmaan olla ohjelman jälkeenkin Sedun kaveri? Sen sijaan Hjallis teki vastenmielisen ratkaisun ja pudotti Hannan, jonka joukkue keräsi enemmän rahaa ja olisi voittanut kilpailun. Joukkueen ainoa virhe oli siis Sedu, joka rikkoi sääntöjä.
http://www.mtv3.fi/ohjelmat.shtml/kotimaiset/diili/uutiset/1722353
Todella huono ja epäpätevä päätös Hjallikselta, joka aika usein on toiminut ihan oikeudenmukaisesti. Tästä voimme vetää jo päätöksen, että Sedu tulee voittamaan kilpailun ja siitä pitää Hjallis huolta päätöksillään. Jos Sedu ei voita, niin hän voi tippua ainoastaan finaalissa.
http://www.mtv3.fi/ohjelmat.shtml/kotimaiset/diili/uutiset/1722353
Todella huono ja epäpätevä päätös Hjallikselta, joka aika usein on toiminut ihan oikeudenmukaisesti. Tästä voimme vetää jo päätöksen, että Sedu tulee voittamaan kilpailun ja siitä pitää Hjallis huolta päätöksillään. Jos Sedu ei voita, niin hän voi tippua ainoastaan finaalissa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Hjarry ja poikansa Hjoel ovat vätyksiä.
Saunan taakse Sipooseen kumpikin.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2013031816795428_vi.shtml
Kyllä ehdottomasti Sedu olisi pitänyt poistaa kilpailusta on niin ällö tietäväinen ....ei ota toisia huomioon ja eilen Hannaa pomotti vaikka olisi pitänyt olla toisin päin...Hjallis on lälly kun kaverina pitää olla jatkossakin Sedu, että pääsee ravintoloihin sisään kuin herat konsanaan...epäoikeuden koki Hanna eilen jallis ei ole ajan hermoilla nyt.....Sedu leikkii isoakin kihoa olevinaan ja on niin pomoa joka asiass kukaan ei uskalla sille olla vastahankaan...voi minkä mokan teki jallis...hanna sanoi tänään ihan oikein sedusta ei ota vastaan naiselta komentoja ja niin se asia vaan on...on varmaan hirveä pomo...
Aivan käsittämätön päätös tiputtaa Hanna Sedun sijaan. MIKSI IHMEESSÄ?
No rahan takia tietty Sedu tekee kovalla ammattitaidolla hilloa diilin skabassa.
Olen katsonut silloin tällöin tätä julkkisDiiliä. Selvästi Hjallis on tiputtanut pois naisia joilla ei ole niin kovaa yhteiskunnallista statusta ja nämä liike-elämän kihot / isot nimet / omat kaverit pidetään siellä väkisin. Esim. Stefan Lindfors olisi jo pitänyt tiputtaa. Ja todella inhottavaa nepotismia että oma poika otettiin sarjaan.
Ce est la vie !
Kaikissa kilpailuissa on aina pelisäännöt, joiden mukaan kilpailijoiden pitää toimia.
En väitä, että Hanna olisi tiimin parhain jäsen, mutta tässä viimeisessä tehtävässä joukkue hävisi SEDUN räikeän sääntörikkomuksen vuoksi. Hän ei myöntänyt edes virhettään ennen kuin se todistettiin hänelle kuvanauhan voimalla.
Hjalliksella ei ollut mitään todellisia perusteluja pudottaa Hannaa ja tästä syystä asiasta ei edes keskusteltu, vaan Hjallis pudotti Hannan. Jos Hanna olisi ollut fiksumpi, niin hän olisi sanonut ääneen että Sedu pitää pudottaa sääntörikkomuksen vuoksi ja sen vuoksi, että hän ei noudattanut ryhmänjohtajan ohjeita vaan pyrki miehenä olemaan koko ajan fiksumpi ja päälle päsmärinä.
Sedu on toki pärjännyt omillaan liike-elämässä ja siitä hänelle respektiä, mutta tässä Diili-kilpailussa hän ei ole ryhmäpelaaja eikä suostu tekemään muiden ohjeiden mukaan, mikä on erittäin huono piirre ihmisissä.
Mitkä ovat Hjalliksen oman pojan meriitit?
No se että on Hjalliksen poika !
Ettei olisi vallan ylioppilas!
Komea kaksoisleuka! Jo nuorena vetelys.
On se Sedu aikamoinen kun ei voi ottaa käskyjä vastaan naiselta, Hanna oli se ryhmänjohtaja mutta osat vaihtuivatkin. Sedu rupesi johtamaan koko ryhmää. Uskomatonta että hänen annetaan jatkaa Diilissä.
Halliksella ei ole selkärankaa, MUTTA on komea tukka, kaksoisleuka ja vätyspoika!
Sedu häviää tässä pelissä. Nimittäin maineensa. Ei tiennytkään hänen olevan tuollainen kusipää.
Kaikkihan tietää Sedun suuntautumisen....Naiset ovet vaan tiellä.....
Suuntautumisesta en tiedä mutta sen sormukset on järkyttävän näköisiä.
Miksi pitää noita homojuttuja jokaiseen jotakin julkkista koskevaan ketjuun tunkea? En ihan oikeasti usko että on mistään tuollaisesta kysymys vaan siitä että Sedu halusi ottaa ohjat käsiin ja johtaa ryhmää ja hänelle tuntui olevan vaikea ottaa käskyjä vastaan naiselta. ilmeisesti se on liian kova kolaus miehuudelle.
Sedu ei noudattanut todistettavasti kilpailun sääntöjä ja Hjalliksella ei ollut uskallusta antaa hänelle potkuja.. säälittävää ja yhtä säälittävää on mukana oleva pikkupoika joka on isänsä kanssa samaa mieltä kaikesta.
Viikonlopun jaksossa Sedu oli ryhmänjohtaja ja ryhmä hävisi Sedun valintojen vuoksi. mutta kuten kaikki jo tietävät niin Hjallis ei Sedua pudota kuin korkeintaa finaalissa. Sedun toimia katsotaan läpi sormien ja hänen sääntörikkomuksensa annetaan aina anteeksi. Hjalliksella ei ollut mitään perusteita pudottaa Wilmaa, mutta se piti tehdä, jotta "ystävä" Sedu saa jatkaa finaaliin asti.