Elikkä seurustelin ex tyttöystäväni kanssa vain muutaman kuukauden. erosta ei hirveän kauaa ole (noin viikko). Olen ollut aika kauan ihastunut minun työkaveriin, mutta aloitetta en ole vielä tehnyt mihinkään suuntaan. Ongelma on siinä että hän on minun exän hyvä kaveri. Kertokaa nyt minulle että saako exän kaveria pyytää treffeille? ja kauanko mun pitäis odottaa että voin pyytää? :)
saako exän kaveria pyytää treffeille
8
364
Vastaukset
- metsämies54
kyllä jo viikon jälkeen pitää uutta pesää saada, mielellään se sulle antaa jotta pääseevät kaverukset sitten yhdessä hihittelemään.
- miks pyytäisit
ei saa.
- Girl_Code
Ei saa pyytää!!! Älä ihmeessä riko enempää ihmissuhteita äläkä satuta ihmisten tunteita. Ei se aika auta asiaa tässä tilanteessa. Ota joku ihan uusi nainen.
- mitä minä tein.
Odota nyt ainakin kuukausi tai kaksi. Viikon jälkeen on liian aikaista. Loukkaat ainoastaan ex-tyttöystävää ja saat vihat niskaasi.
Sinulla on nyt hyvä mahdollisuus jutella sen naisen kanssa työpaikalla ja tutustua rauhassa älä hätäile.
Voihan olla että palaat vielä exäsi kanssa yhteen niin odota hyvä mies.
Älä tee sitä virhettä - älä tee sitä!
älä sotkeudu kahden tyttöbestiksen ystävyyteen ja riko ystävyyttä siitä tulee arvet!!!olet ääliö, mikset voi etsiä jostai muualta tyttöä jota pyytää treffeille?miltä sinusta tuntuisi kun tyttö joka sinut on jättänyt menisikin parhaan kaverisi kanssa treffeille ja se suostuisi, etkö itse vaadi lojaalisuutta bestikseltä.Älä tee sitä!
- hmh
No eihän se aloittajan ongelma ole, ei exää kohtaan ole tilivelvollinen. Ja toiset kun eivät halua treffeille kenen tahansa kanssa, aloittajahan kertoi olevansa ihastunut. Kysyähän saa aina, noiden naisten välinen asiahan se on että miten suhtautuvat, suostuuko vai ei, suuttuuko toinen vai ei.
Mutta olen kyllä samaa mieltä että viikko eron jälkeen on liian aikaista, ainakin jos ero oli riitaisa. Jos minut jätettäisiin, loukkaantuisin jos exäni menisi treffeille saman tien, oli se kenen kanssa tahansa. Tietty eri asia jos.ei välitä lainkaan exän tunteista.
- huu ja hoo
Minkä palstan sä olet aloittanut, kysyn vaan?
Vain Suomi24 voi tehdä palstat, ei tavalliset lukijat tai kirjoittajat. - 2+4
Saa pyytää. Itse tiedät koska on aika. Eksät on eksiä eikä niille olla tilivelvollisia ja kavereihin ei kenelläkään ole hallinta-/yksinoikeutta. Jos mimmien välit menee siitä poikki niin sen piti sit mennä niin. Tässä naisnäkökulmaa asiaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse634423Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky973678Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä1073318Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575681883Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.171869Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801118- 82809
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.105797- 44791
Mikä homma?
https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä23764