Mitäs luulette? Ei ole enää kauan oikeudenkäyntiä jäljellä. 10. huhtikuuta pitäisi olla oikeuskäsittelyn viimeinen päivä. Jos hovi tuolloin päästää Auerin ja Kukan vapaaksi, niin vapauttava tuomio tulee molemmille.
Eli siis mitä kansa sanoo? Hylätäänkö syytteet? Ei ole mukavaa istua linnassa 2-1 äänestyspäätöksellä.
Saako Anneli hovista vapauttavan?
13
104
Vastaukset
- mersyyy
Vapautetaan ,tukistamisesta voi tulla sakkoja
- *aamen.
Ei hylätä.
- tuomiot pysyy
Noin käy. Tuomiot pysyvät ennallaan. Sitten odottamaan murhakäsittelyä.
- ripitti
tuomiot pysyy kirjoitti:
Noin käy. Tuomiot pysyvät ennallaan. Sitten odottamaan murhakäsittelyä.
En ryhdy ennustamaan hovioikeuden päätöstä, toivon että se on ammattimaisen tuomaroinnin kriteerit täyttävä.
Murha.infossa on virinnyt väittely salaliitoista. Selvä juttu on että salaliittoja on koska todistusaineistoakin on julistettu 60 vuodeksi salaiSEKSI.
Nimimerkki Veristi on pähkäillyt että Auer olisi itse synnyttänyt tiettyjä savuverhojuttuja, seksirikos ja kilpipuuhastelujuttuja ym. vähemmän uskottavaa. Johan tuollaistakin! Mitä seuraavaksi? Viron ilmatilan loukkauksia.
Se näyttää olevan selvää että Veristi on salaliitossa mestarietsivä Pedersenin kanssa. - Hyvin uskottavaa
ripitti kirjoitti:
En ryhdy ennustamaan hovioikeuden päätöstä, toivon että se on ammattimaisen tuomaroinnin kriteerit täyttävä.
Murha.infossa on virinnyt väittely salaliitoista. Selvä juttu on että salaliittoja on koska todistusaineistoakin on julistettu 60 vuodeksi salaiSEKSI.
Nimimerkki Veristi on pähkäillyt että Auer olisi itse synnyttänyt tiettyjä savuverhojuttuja, seksirikos ja kilpipuuhastelujuttuja ym. vähemmän uskottavaa. Johan tuollaistakin! Mitä seuraavaksi? Viron ilmatilan loukkauksia.
Se näyttää olevan selvää että Veristi on salaliitossa mestarietsivä Pedersenin kanssa.Kilven takaa suoralla kädellä ollut hankalampi iskeä kunnolla puukolla ja varmaan siksikin tuollaisia tökittelyjä. No, on se varmaan halunnut kiduttaakin, ei sen puoleen, ei kukaan ulkopuolinen tuollaista tekisi.
- vielä
Hyvin uskottavaa kirjoitti:
Kilven takaa suoralla kädellä ollut hankalampi iskeä kunnolla puukolla ja varmaan siksikin tuollaisia tökittelyjä. No, on se varmaan halunnut kiduttaakin, ei sen puoleen, ei kukaan ulkopuolinen tuollaista tekisi.
uskottavampaa on että huppumies on ollut ammattilainen joka on täsmälleen tiennyt miten voi välttää esim. DNA jälkien jättämisen. Ehkä tutustunut vuosikausia murhatutkimuksiin ammatissaan.
- ei kahta sanaa
vielä kirjoitti:
uskottavampaa on että huppumies on ollut ammattilainen joka on täsmälleen tiennyt miten voi välttää esim. DNA jälkien jättämisen. Ehkä tutustunut vuosikausia murhatutkimuksiin ammatissaan.
Ai, sun miälestäs se onki ollu poliisi.
Kuule, ol iha rauhass vaa, kyl se tua naisihmine oli. - toisaalta,
ei kahta sanaa kirjoitti:
Ai, sun miälestäs se onki ollu poliisi.
Kuule, ol iha rauhass vaa, kyl se tua naisihmine oli.toisaalta, jos on rikollinen mieli ja on huomannut tarvetta saattaa joku kanssaihminen pois päiviltä niin kyllä nuo yölliset opetusleffatkin aika paljon voivat antaa osviittaa miten selviää murhasta jäämättä kiinni.
- Paha mieli on
Olisipa Auer (ei voi sanoa auerska, kun miehensä oli lahti) pitänyt tunnustuksensa, kun oli masentunut väsynyt ja yhteinen riita-oliisi ollut vaikka itsepuolustus? Oilsi jo vapautunut vankilasta ja meidän ei tarvitsisi täällä kirjoitella. Lapsukaiset olisi silloin jo otettu huostaan ja äidille vain valvottu tapaamisoikeus.
Ehkä sittenkin: rehellisyys maan perii? Mikä on asianajajan rooli ja vastuu? Kun Vaasan hovioikeus vapautti auerin, ei Manner näyttänyt kovin iloiselta. Taisi tietää jo mitä on tulossa.
Sydämestäni kuitenkin toivon, että A.A. on syytön kaikkiin näihin.- +-=?
Mitä tästä olisi hyötynyt? Lapset otettiin huostaan kuitenkin.
- Voi yksinkertaisuus
Hyöty vai. Olisi säästetty miljoona euroa. Olisi jäänyt pois tällaiset jonninjoutavat kirjoittelut. Olisi jäänyt pois naapureiden pelko huppumurhaajasta (vrt Turun asuntoihin tunkeutuja). Olisi porilaisnäyttelijä säästynyt kauhukokemukselta putkasta.
Olisi jäänyt nämä raiskaukset tekemättä. Nehän on tapahtunut vuoden 2006 jälkeen, Lahti tapettiin 1.12.2006 jo. Olisipa silloin tunnustanut. Lasten asuminen sijaisperheessä ei olisi tuhonnut heidän loppuelämäänsä. Suomessa on paljon lapsia, jotka ovat saaneet rakastavamman kodin kuin omat vanhemmat ovat voineet antaa. - Pitävä näyttö
Aueria eikä kaveriaan Kukkaa todeta edelleenkään syyttömiksi. Veikkaan, että tuomiotkin pysyvät kutakuinkin samanlaisina.
- korteistako
katsoit?
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1383819Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3362954Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt81855Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa51588Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41069- 71924
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38854- 44764
- 65731
Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat22708