Viikonloppuna poikaystäväni jota todella rakastin jätti minut :'( Oon nyt tosi surullinen, ja haluan vain tehdä itsemurhan. Rakastin tuota poikaa todella paljon, ja tekisin mitä vain jotta saisin hänet takaisin. En oikeasti kestätä tätä enää :( En vain pysty elämään ilman häntä. Enkä ikinä löydä ketään samankaltaista. Nytkin vaan itken täällä kun tuntuu ihan hemmetin pahalta. Ihan kuin sydän olisi poissa paikoiltaan ja elämä on pilalla. En ole ikinä tuntenut tällä tavalla ketään poikaa kohtaan, tämä oli vain niin aitoa ja todellista.
Kaiken lisäksi olen samalla luokalla exäni kanssa ja exäni syrjii minua eikä puhu mulle. Kysyin, että voidaanko olla vielä kavereita, ja hän suostui. Mutta ei hän selvästi halua :( Erosimme siksi, koska exäni oli ollu mulle ilkee viime aikoina, ja kysyin siten, että miksi. Hän kielsi koko jutun. Sanoin sitten aika kipakasti kova kovaa vastaan ja sitten exäni suuttui... Ja erosi minusta. En sitten tiedä olisiko pitänyt sanoa se kiltimmin, mutta olin niin loukkaantunut ja vihainen kun hän oli kohdellut minua kuin paskaa.
Niin, miten selviän tästä? Haluan oikeasti tehdä itsemurhan ja vaikka mitä. Kiitän tuhannesti auttajaa
Kaiken lisäksi olen samalla luokalla exäni kanssa ja exäni syrjii minua eikä puhu mulle. Kysyin, että voidaanko olla vielä kavereita, ja hän suostui. Mutta ei hän selvästi halua :( Erosimme siksi, koska exäni oli ollu mulle ilkee viime aikoina, ja kysyin siten, että miksi. Hän kielsi koko jutun. Sanoin sitten aika kipakasti kova kovaa vastaan ja sitten exäni suuttui... Ja erosi minusta. En sitten tiedä olisiko pitänyt sanoa se kiltimmin, mutta olin niin loukkaantunut ja vihainen kun hän oli kohdellut minua kuin paskaa.
Niin, miten selviän tästä? Haluan oikeasti tehdä itsemurhan ja vaikka mitä. Kiitän tuhannesti auttajaa
Vastaukset 5
Vanhimmat
Vitut itse murhasta. Sitähän sä et ainakaan tee... vaikee kyl sanoo yhtää...
Olet kuitenkin päässyt seurustelemaan ja saanut myös siltä suhteeltasi paljon. Itse olen jo 19vuotias poika enkä ole koskaan seurustellut. Varmasti löydät naisena uuden parisuhteen, kuin sormia napsauttamalla. Varsinkin kun olet jo aiemminkin saanut parisuhteen. Käsittele tämä ero kuitenkin huolella ensin ja kannattaa puhua asiasta ÄÄNEEN jollekin läheiselle ihmiselle.
Tottakai se tuntuu pahalta, erosta on kuitenkin vain pari päivää aikaa ja ilmeisesti tuli sulle yllätyksenä. Sun on kuitenkin turha miettiä, että olisiko pitänyt sanoa joku asia lempeämmin tai jättää sanomatta, mutta suhteessa molemmilla kuuluu olla hyvä olo ja sinulla ei selkeästi ollut. Huono lopettaa suhde yhteen riitaan, sanoiko poika mitään muuta eron syyksi?
Itsemurha ei ole järkevä ratkaisu. Koita viettää paljon aikaa kavereiden kanssa ja keksi muuta ajattelemista ja tekemistä kuin exäsi.
En muutenkaan suosittele heti eron jälkeen sopimusta kavereina olemisesta, jos hän kuuluu elämääsi et pääse ikinä yli. Usein on lähipiirissä oltu erossa toisesta kokonaan eron jälkeen kuukausia, kunnes toisen seuraa kestää kaverillisissa väleissä ilman ikävää.
ei muutenkaan tossa iässä noi jutut kestä KENELLÄKÄÄN.
kuten ei oikein missään iässä ensimmäiset suhteet kestä. ja TODELLA harvoin alle 25v:nä solmitut parisuhteet ovat niitä lopullisia! kuitenkin ennen tuota ikää ollaan todella kypsymättömiä oikeisiin pitkiin parisuhteisiin ja muutenkin kun elämäntilanteet ovat nuorilla kovin vaihtelevia niin pitkistä suhteista ei kovinkaan tule mitään
Kiitos vastaajille!
Joo, oon kyllä todella surullinen, enkä varmaan pääse ihan heti yli tästä. Yritin aluksi (ennen eroamme) sanoa lempeästi, että voisiko poika puhua vähän kiltimmin, ja hän lupasi että puhuu kiltimmin. Silti ei mitään tapahtunut, samanlaista käytöstä lupauksesta huolimatta :/
Ja en kyllä sanoisi, että sain suhteeltamme paljon, jos olisin tiennyt miten tämä päättyy, en olisi seurustellut ollenkaan. Mielummin olisin sinkku vaikka loppuelämäni kuin seurustelisin jonkun väärän kanssa.
Ja onhan se totta, että nykyään tämänikäisillä parisuhteet eivät kestä kauaa, mutta tykkäsin todella tuosta pojasta... Toivon vain, että toipuisin tästä ja löytäisin jonkun "paremman" (jos se on mahdollista).
P.S Tällä naamalla ja vartalolla ei saa poikaa sormea napsauttamalla. Ja exäni ei välittänyt ulkonäöstäni.
Mutta kiitos vastaajille :)