Voi hemmetti!

jeppjepp...

Jep Jep..
Mieheni on 25v ja pelaa xboxsia kuin joku 4v poika. Koko elämä on xboxsista kiinni. Meillä on yhteinen 1,3v esikoinen ja hän pelkää omaa isiä.
Olen sanonut miehelleni että lopeta toi pelaaminen tai vähennä se 2h päivässä. Kauheesti on luvannu mutta taas se alkaa sama pas..ka rumba.
Mitä vielä voi tehdä? vai onko suhde menny jo ojaan?
Itse olen 20v kaunis ja vähän pehmeä nainen ..

3

188

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 3+8

      Mie oon kyl välillä kans ihmetelly kavereiden pelaamista, jotenkin sivusta katottuna näyttää että jää iso osa elämää elämättä joidenkin pleikkaripelien takia.

      Eihän nyt aikuiselle ihmisille pitäisi muutenkaan edes koittaa laittaa mitään aikarajoja pelaamiselle. Pieni ymmärryksen hippunen löytyy tuolle jos ukkos on työtön.

      Mie teen nyt ehkä väärin ku annan neuvoja, mut heitä sellanen täysin välinpitämätön vaihde päälle, menet muksun kanssa menojasi..etenkin kun kesä alkaa tulla niin alat viettää esikoisen kanssa aikaa pihalla, teet vähän niinkuin ukkosi pelien kanssa..menet menojasi elät elämääsi ja alat sulkea ukkoa pois ympyrästä. Kyllä siihen havahtuu aika nopeasti kun näin alkaa käymään ja luulisi ohjaimen tippuvan kädestä.

      Miul teki emäntä kutakuinkii noin ku lötysin kaljan kanssa, ei se suoraan sanonu että bisse tai perhe vaan antoi minun itse huomata että miten loppujenlopuksi tulee käymään ja kyllä toimi, jäänyt tissuttelu kokonaan pois ja voi hitto miten mie huomaankin eron entiseen ihan kaikessa..

    • mek

      Seuraavan kerran kun miehesi pelää ja ei lopeta kun sanot niin lyöppä se pelikone vasaralla säpäleiksi niin loppuu pelaaminen niin hyvä tulee. Itse ole sitä ikäluokkaa kun pelejä ei vielä ollut 60-80 luvulla ja nyt jo yli 50v mies niin olen muutaman kerran pelikonetta kokeillut ja siihen jäänyt. Ostin lapsellemma pleikka 2 ja kone yli 10v vanha niin kyllä se pölyttyy kaapissa kun itsellä ei kiinostus peleihin. Kun haluan ajan vietetta niin kesäisin prätkällä ajelemaan, seksiä naiseni kanssa tai jotain muuta linkuntaan liittyvää. Ymmärrän että 10v lapset pelää mutta aikuiset ihmiset peläävät kun normaalit tekevät jotain muuta fiksumpaa.

    • Voi Hemmetti!

      Hei.
      Siskoni siitä asiasta miehelleni sanoi ja lopetti pelaamisen, kylläse joskus alle 1h pelaa ja taas joskus 2-3h päivässä.
      Olen kyllä kerran seurustelun alussa heittänyt xboxsin seinään ja palasiksi meni. Kyllä mies siitä suuttu..
      Kiitoksia neuvoista, vois koittaa tota välinpitämättömyyttä, jos toimii tohon jääräpäähän. :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      142
      8077
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      423
      7121
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      69
      3643
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      140
      3280
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      109
      2804
    6. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      44
      2338
    7. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      126
      1926
    8. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      23
      1793
    9. Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua

      MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv
      Maailman menoa
      26
      1566
    10. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      182
      1457
    Aihe