Jep Jep..
Mieheni on 25v ja pelaa xboxsia kuin joku 4v poika. Koko elämä on xboxsista kiinni. Meillä on yhteinen 1,3v esikoinen ja hän pelkää omaa isiä.
Olen sanonut miehelleni että lopeta toi pelaaminen tai vähennä se 2h päivässä. Kauheesti on luvannu mutta taas se alkaa sama pas..ka rumba.
Mitä vielä voi tehdä? vai onko suhde menny jo ojaan?
Itse olen 20v kaunis ja vähän pehmeä nainen ..
Mieheni on 25v ja pelaa xboxsia kuin joku 4v poika. Koko elämä on xboxsista kiinni. Meillä on yhteinen 1,3v esikoinen ja hän pelkää omaa isiä.
Olen sanonut miehelleni että lopeta toi pelaaminen tai vähennä se 2h päivässä. Kauheesti on luvannu mutta taas se alkaa sama pas..ka rumba.
Mitä vielä voi tehdä? vai onko suhde menny jo ojaan?
Itse olen 20v kaunis ja vähän pehmeä nainen ..
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mie oon kyl välillä kans ihmetelly kavereiden pelaamista, jotenkin sivusta katottuna näyttää että jää iso osa elämää elämättä joidenkin pleikkaripelien takia.
Eihän nyt aikuiselle ihmisille pitäisi muutenkaan edes koittaa laittaa mitään aikarajoja pelaamiselle. Pieni ymmärryksen hippunen löytyy tuolle jos ukkos on työtön.
Mie teen nyt ehkä väärin ku annan neuvoja, mut heitä sellanen täysin välinpitämätön vaihde päälle, menet muksun kanssa menojasi..etenkin kun kesä alkaa tulla niin alat viettää esikoisen kanssa aikaa pihalla, teet vähän niinkuin ukkosi pelien kanssa..menet menojasi elät elämääsi ja alat sulkea ukkoa pois ympyrästä. Kyllä siihen havahtuu aika nopeasti kun näin alkaa käymään ja luulisi ohjaimen tippuvan kädestä.
Miul teki emäntä kutakuinkii noin ku lötysin kaljan kanssa, ei se suoraan sanonu että bisse tai perhe vaan antoi minun itse huomata että miten loppujenlopuksi tulee käymään ja kyllä toimi, jäänyt tissuttelu kokonaan pois ja voi hitto miten mie huomaankin eron entiseen ihan kaikessa..
Seuraavan kerran kun miehesi pelää ja ei lopeta kun sanot niin lyöppä se pelikone vasaralla säpäleiksi niin loppuu pelaaminen niin hyvä tulee. Itse ole sitä ikäluokkaa kun pelejä ei vielä ollut 60-80 luvulla ja nyt jo yli 50v mies niin olen muutaman kerran pelikonetta kokeillut ja siihen jäänyt. Ostin lapsellemma pleikka 2 ja kone yli 10v vanha niin kyllä se pölyttyy kaapissa kun itsellä ei kiinostus peleihin. Kun haluan ajan vietetta niin kesäisin prätkällä ajelemaan, seksiä naiseni kanssa tai jotain muuta linkuntaan liittyvää. Ymmärrän että 10v lapset pelää mutta aikuiset ihmiset peläävät kun normaalit tekevät jotain muuta fiksumpaa.
Hei.
Siskoni siitä asiasta miehelleni sanoi ja lopetti pelaamisen, kylläse joskus alle 1h pelaa ja taas joskus 2-3h päivässä.
Olen kyllä kerran seurustelun alussa heittänyt xboxsin seinään ja palasiksi meni. Kyllä mies siitä suuttu..
Kiitoksia neuvoista, vois koittaa tota välinpitämättömyyttä, jos toimii tohon jääräpäähän. :)