Eli otin jälkiehkäisyn lauantaina, kondomin liuskahtaessaan pois paikaltaan. Mulle on annettu e-pillereihin resepti, ja pitäis heti seuraavien menkkojen alkaessa ottaa käytttöön. Mutta nyt tän jälkiehkäsypillerin jälkeen, mulla on ollut sunnuntaista lähtien verentiputtelua, ihan muutamia tippoja verta. Ei kai tämä voi olla kuitenkaan mun menkat (joidenka pitäis alkaa tässä tällä viikolla), koska mulla on menkat aika runsaat, ja nämä on enemmänkin tälläistä tiputtelua. Ärsyttävää jos jotenkin tää jälkiehkäsy oiskin niukentanu tätä vuotoa, ja nyt mulla oiskin menkat ja en alottaiskaan niitä pillereitä, koska en uskalla ottaa niitä, koska epäilen että tämä on vaa tätä tiputtelua. Onko teillä kokemusta jälkiehkäsyn jälkeisestä tiputtelusta, ja onko menkat alkanut sitten ihan normaalisti?
JÄLKIEHKÄISYN JÄLKEINEN TIPUTTELU JA E-PILLERIT
voikoollamenkat
0<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset
Vanhimmat
Ei vielä vastauksia
Aloittaja odottaa vastauksia. Kerro oma näkemyksesi ensimmäisenä.