Katso missä halvimmat OK-talot

Halvalla lähtee, katso kuinka halvalla sinusta voi tulla ylpeä omakotitalon omistaja!

http://yle.fi/uutiset/katso_mista_saat_omakotitalon_halvimmalla/6545250
780
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ohhoh, helsinkiläiskaksion hinnalla pääsee ok-porhoksi maakunnissa, se on monen eläkeläisen unelma.

Äänestä

Kittilä tuo suomen monaco.

Johtuneeko siitä että levillä nuo mökit on pääsääntöisesti luokiteltu kakkosasunnoiksi?

Ei taida kittilän kirkonkylällä perus ok maksaa ihan noin paljon?

Äänestä
  • (Ei taida kittilän kirkonkylällä perus ok maksaa ihan noin paljon?)

    Kyllä kulkaa maksaa kittilässä ok talot,teillä monillakaan ei ole käytännön tietoa tuosta.

    Viimekesänä tein valtavan katselmuksen kehä 3 ylöspäin johon kuului myös kittilä,sielä maksaa laitoin raporttiakin palstalle kuinka kallista on tuolla että hirvittää oikein.Lapissa on halpoja alueita että kaliita.

    Äänestä

Mitä ihmettä?

"Vuonna 2012 pientalojen kauppoja tehtiin yhteensä Suomessa 16 170. Kauppojen määrä laski noin kaksi prosenttia, mutta hinnat nousivat vajaat kaksi prosenttia."

Eli jos kauppa on kohta jäässä, -40% niin hinnatkin nousee?

Äänestä

Kaupaksi menee vain hyvät asunnot, periferian hökkelit jäävät myymättä.

Äänestä
  • Ei hökkelitkään jää myymättä, jos hinta on oikea.
    Kunnossa oleva talo ei romahda myyntihinnaltaan, NÄIN se vaan on, semminkin kun uuden rakentaminen kallistuu aina vaan.

    Tarpeeksi huono hökkeli romahtaa sensijaan ihan itsestään.

    Äänestä

  • UPDATE_10228569 kirjoitti:

    Ei hökkelitkään jää myymättä, jos hinta on oikea.
    Kunnossa oleva talo ei romahda myyntihinnaltaan, NÄIN se vaan on, semminkin kun uuden rakentaminen kallistuu aina vaan.

    Tarpeeksi huono hökkeli romahtaa sensijaan ihan itsestään.

    Vaikka asunto olisi hyvässä kunnossa mutta keskellä ei-mitään, etenkään jos työpaikkoja ei ole lähimaillakaan niin aika haastavaa sen myyminen on.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Heti ostamaan kirjoitti:

Halvalla lähtee, katso kuinka halvalla sinusta voi tulla ylpeä omakotitalon omistaja!

http://yle.fi/uutiset/katso_mista_saat_omakotitalon_halvimmalla/6545250

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu