Apuva. 22 v autoni muuttumassa opeliksi

Mropel

Rapiat 22 v autoni on näköjään pikkuhiljaa muuttumassa Opeliksi.

Kauan se kumminkin kesti.

6

254

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AOpel

      Kylläpä sulla kesti kauan, oletko kenties hämeesstä, mulla se oli heti uutena Opel ja hyvin on toiminut 15 vuotta.

    • ToyotanMuovikiRuostu

      Ite oon odotellu, että tuo oma japanilainen ruostekasa alkaisi pikkuhiljaa muuttua Insignia OPC:ksi.

    • ...

      Kammottavaa, miten kestit rellu-vaiheen yli, hammasta purren?

      Uuppelismi on masokismin sairaimpia muotoja - vaihda kinneri pois, ennen kuin se muuttuu astrasta insigniaksi. Et todennäköisesti kestäisi sitä tappamatta itseäsi tai ainakaan ratkeamatta ryyppäämään todella rankasti.

    • Opel popittaa.
      • ...

        Kiitoksia, lukeminen kannattaa aina, lue sinäkin loppuun saakka. Uuh, vaihdat vissiin sitikkaan, kun se vuorostaan sattuu tsägällä pääsemään tuolle sijalle, eikö vaan?

        Samasta artikkelista:

        "Luokan hännänhuipuksi jäi Opel Vectra" - ja uuppelipoppi senkuin raikaa!

        Säälittävä yritys, mutta pervon uuppelistin pökät lienee aika märkänä.

        ps. toivottavasti aloittaja ei ole ehtinyt tappaa itseään tai ratketa ryyppäämään..


      • ...

        "Uuh, vaihdat vissiin sitikkaan, kun se vuorostaan sattuu tsägällä pääsemään tuolle sijalle, eikö vaan? "

        Otetaanpa typerä oletus takaisin, ethän sä rassukka saa siitä uuppelinvessastas enää mitään vaihdossa. Sorry, my bad.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      76
      4558
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      109
      3803
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      149
      3531
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      44
      2004
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      71
      1928
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      89
      1239
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      128
      1078
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      137
      1003
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      57
      943
    10. Mikä homma?

      https://share.google/NvruSS4P4EzjTWPov Poliisilla oli keskiviikkona 4. maaliskuuta yksityisasunnossa Saarijärvellä tehtä
      Saarijärvi
      25
      857
    Aihe