Hei, Osaisiko joku sanoa mitä vatsalta löytyneet patit voivat olla.. Minulla on siis ollut hodginin lymfooma, parantunut olen n. 9. vuotta sitten.. Kontrollit lopetettu kolme vuotta sitten. Tautia oli silloin keuhkojen välissä ja molemmissa soliskuopissa. Nyt minulla on ollut kuukauden verran oksettavaa oloa, mutta en kuitenkaan oksenna ja iho kutisee kauttaaltaan mielettömästi. Nuo oireet on vähän helpottanut parin päivän aikana.. Verikokeissa tulehdusarvot mukaan lukien valkosolut hiukan koholla samoin tammikuussa otetut maksa-arvot. Lisäksi löysin rintojen alapuolelta, keskeltä ikään kuin vasemman ja oikean puoleisten kylkiluiden välistä patteja. Sisätautilääkärille on laitettu lähete.. Onko syöpä uusiutunut vai keksisikö joku muun selityksen ainakin 3:lle patille? Kiitos vastauksiata jo etukäteen..
Taasko lymfooma?
Kaniini
41249
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Mulla Hodgkin tällä hetkellä ja yksi ensioire, jota en tajunnut, oli rintalastan miekkalisäkkeen pullistuma. Siis juuri tuossa rintojen ja kylkiluiden välissä. Siellä takana imusolmukkeet pullisteli. Menin lopulta lääkäriin toisesta patista. Toiv. sulla ei ole lymfooma uudelleen.
Hei!
Näkyikö verikokeissa mitään poikkeavaa ? Olen sairastanut Burkitt-like lymfooman 10 vuotta sitten ja nyt vähän epäselvä löydös kainalossa. Huomenna onneksi pääsen ultraääneen. Labrat ovat minulla kyllä kunnossa.
No niin, nyt on syöpälääkärillä käyty ja PET-kuvauksessa.. Vastauksia odottelen pari viikkoa. Toivotaan parasta, vaikkakin nyt löyty patteja lisää oikean rinnan alta kylkiluiden päältä.. Kiitos vastauksesta
Toivottavasti kaikki on kunnossa!