Nykänen ryyppää Kanarialla

miten käy

tuolla yhdessä jutussa juoruilla, et Masa kiikuttanut jotian naista kainalossaan ja vetänyt keikan jälkeen kunnon kännit, niin tuo Hjallishan lupas vetää sitä turpaan, jos ei ole kuukautta selvinpäin

3

770

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Niin?

      Tuurijuopot ovat pitkiäkin jaksoja selvinpäin, kuukausia jopa vupden jne. Esim. tuurijuoppo ei ota edes sitä yhtä saunakaljaa väliaikana. Eli lupaus Hjallikselle ei ole sisnänsä vaikea toteuttaa, sillä matillakin on ollut aina pitkätkin juomavälit. Eri asia olisi luopua kokonaan alkoholista. Ei ihme lupaus.
      Mutta sellaislle joka dokaa joka päivä, on jo parin päivän juomatta olo liikaa.
      Tiedän tuurijuopon joka ei ota väliaikana edes konvehteja, niin tarkkaa ja sitten voi juoda viikon ja lopettaa että naps.
      Niin erilaista tuo alkoholismi. Ja ei tuo ole irvan aihe, hankala geneettinen alttius tuokin sairaus.
      Ja missä kulkee alkoholistin raja. Alkaa olla niin etä suurin osa on alkoholisteja, aina viinaa pitää olla, joka viikko jotain ja osa juo jo joka ilta pinetä siivua. Eli jos jo joka viikonloppu dokaa sekin on pha juttu, saati ne jotka eivät vedä satunnaista känniä,m vaan iltaisin siivuja,,, ja aamulla pitäisi olla terävä pää työhön ,kouluun, Ei ole ihme, että viranhaltijat möhlii ja eivät jaksa käsitellä ihmisten kanteluita, oikovat ja myötäilevät toisen virkamiehen mokia ja ihmisten vastineita ei jakseta lukea ja kansalainen ei saa oikeusturvaa, lyödään villaisella.
      Ja toinen ryhmä on uuslukutaidottomat. uusi polvi ei osaa lukea vaan ikäänkuin silmäilee tekstiä, ei sisäistetä sisältöä jne. Myös nämä ovat ratkaisemassa oikeuslaitoksissa ja elimissä ihmisten ongelmia yms. tahot. ja viina sekoittaa pään,, se syö aivosoluja ja viina väsyttää, tekee ärtyisäksi ja ryyppyhomman jälkeen vielä pitkään elää sivuvaikutukset, huono uni jne.

      • Anonyymi

        Ei jallis pysty antaa turpaan nykäselle. Matilla on hyvä pohjakunto, vaikka rapula tutisuttaakin aika usein.
        Jallis on pelkkä akuankka.


    • Anonyymi

      Matti ryyppää pilvenreunalla🧡

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ja taas ammuttu kokkolassa

      Kokkolaisilta pitäisi kerätä pois kaikki ampumaset, keittiöveitset ja kaikki mikä vähänkään paukku ja on terävä.
      Kokkola
      60
      5747
    2. Mitä siellä ABC on tapahtunut

      Tavallista isompi operaatio näkyy olevan kyseessä.
      Alajärvi
      113
      4932
    3. Helena Koivu on äiti

      Mitä hyötyä on Mikko Koivulla kohdella LASTENSA äitiä huonosti . Vie lapset tutuista ympyröistä pois . Lasten kodista.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      400
      2913
    4. Ovatko naiset lopettaneet sen vähäisenkin vaivannäön Tinderissa?

      Meinaan vaan profiileja selatessa nykyään valtaosalla ei ole minkäänlaista kirjoitettua tekstiä siellä. Juuri ja juuri s
      Nettideittailu
      95
      1401
    5. Suomi vietiin Natoon väärin perustein. Viides artikla on hölynpölyä. Yksin jäämme.

      Kuka vielä uskoo, että viides artikla takaa Suomelle avun, jos Suomeen hyökätään. Liikuttavasti täällä on uskottu ja ved
      Maailman menoa
      340
      1119
    6. Et ilmeisesti aio enää ikinä olla tekemisissä

      Että näinkö se menee
      Ikävä
      65
      961
    7. Kuvaile elämäsi naista

      Millainen hän on? Mikä tekee hänestä sinulle erityisen?
      Ikävä
      29
      958
    8. Sydämeni on sinun luona

      Koko ajan. Oli ympärilläni ketä oli niin sinä olet vain ajatuksissa ja tunteissa. En halua muiden kosketusta kuin sinun
      Ikävä
      46
      886
    9. Trump ja Venäjä

      Huomasitteko muuten... Käytännössä ainoat valtiot, joille Trump EI eilen asettanut typeriä tariffejaan, olivat Venäjä ja
      Maailman menoa
      109
      867
    10. Jatkuva stressitila

      On sinun vuoksesi kun en tiedä missä mennään mutta tunteeni tiedän ainoastaan
      Ikävä
      52
      839
    Aihe