Se on järjen vastaista.

Siis se että tulee kiusaamaan itseään tänne.
Se on kummallista ja jos jokin niin se on täysin järjen vastaista touhua.

Sitä laittaa viestiä tänne ja alkaa kuvittelemaan, antaa toivoa itselleen, pahimmassa tapauksessa turhaan. Silti tulee pakottava tarve.

Mitä sitä tekis itsensä kanssa!
12597
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Tarve kumpuaa alitajunnasta. Vaikeaa sitä sivuttaakaan.

Äänestä

Mulla on samat brobleemat. Kuvittelen ja toivon jos kuitenkin...

Äänestä

Täytyy ajatella toisin. Opeta itsesi lakkauttamaan toivo-ajattelu ja keskity tunteettomuuteen, silloin moiset ongelmat poistuvat pikkuhiljaa.

Äänestä

yks lähtee niin on 1000 tulossa.

Äänestä

tuntee rakkautta heiiii niin se ohjaa vaikka norjaan tarvittaessa

Äänestä

Olen miettinyt samaa. Sen vaan jotenkin tietää..

Äänestä
  • Vittu mitä paskaa itsepetosta.

    Eipä ole mun ongelma :-D

    Äänestä

soittaa valkotakkiset hakemaan. Itse en myöskään osaa enää tehdä
itselleni mitään. Se nainen on valovuosien päässä ja silti ruikutan yhä
hänen perään...nyyh...

Äänestä

Olenko sitten ainoa(nainen) joka ei laita tänne mitään, siksi että joku tietty ihminen vastaisi aloituksiini.En usko täällä olevan minulle ketään tuttua tai läheistä.
Jos olisikin, en tunnistaisi millään.Enkä koe mitään pakottavaa tarvettakaan tulla tänne palstalle, aloituksia tekemään tai näitä lukemaan.Päässä pyörii muunlaisia juttujakin kuin tämä.

Äänestä
  • Et ole ainut!

    Äänestä

Tumppua luulisin.

Äänestä

Niin se on.

Itselläni kuvailisin tunnetta (joka ajaa tänne kommentoimaan) on turhauma ja halua "karjua" se tänne. Kun ei muuta voi. Olen vaiti ja salaan, peitän ja yritän unohtaa kivun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mitä me tehdään kirjoitti:

Siis se että tulee kiusaamaan itseään tänne.
Se on kummallista ja jos jokin niin se on täysin järjen vastaista touhua.

Sitä laittaa viestiä tänne ja alkaa kuvittelemaan, antaa toivoa itselleen, pahimmassa tapauksessa turhaan. Silti tulee pakottava tarve.

Mitä sitä tekis itsensä kanssa!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu