En ole

Hukun vain massaan, näin suomessa on tapana.
Jo lapsesta pitäen.
393
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Sinun pitää löytää elämä ihan itsesi. Et voi elää toisten kautta. On erakoitakin jotka ovat löytäneet elämisen mielekkyyden ja ja tarkoituksen han vain itsekseen.
Ruumis on sielun koti ja hengen koti on sielu. Pitää olla kotona itsessään niin silloin läytää yhteyden myös toisten kanssa.
Olen yksi pala suuressa palapelissä, kokonaisuudessa.

Äänestä

Joo, näin on. Välillä pitää soitella lähipiirin ihmisille varmistaakseen olemassaolonsa...

Äänestä

Olen ilmaa kaikille ja ne joita satun jostakin syystä kiinnostamaan eivät voi tutustua, koska maine menis : (

Äänestä

Kommentoi aloitusta


olemassa... kirjoitti:

Hukun vain massaan, näin suomessa on tapana.
Jo lapsesta pitäen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu