Mietin kandeeko tonne mennä
Mega onko mielipiteitä
anzku1
17299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Itse olen Megalla ollut 1.5 vuotta töissä hyvällä menestyksellä ja palkka on nettona n. 1600-1800e/kk. Ajattelin ensin että olen siellä vain muutaman kuukauden mutta työ olikin mukavaa joten jäin sitten pidemmäksi aikaa. Nyt odottelen tietoa että pääsenkö kouluun opiskelemaan, jos en niin jatkan megalla. :)
Mitä tuotteita myyt tai missä Megan toimistossa olet töissä? Jos siis kerran joka kuukausi olet päässyt tuohon 1600-1800e/kk? Olin itse jonkin aikaa Megalla töissä ja sillä oli TOSI paljon merkitystä mitä myytiin... Parhaimmatkaan myyjät eivät saaneet tiettyjä tuotteita kaupaksi...
Mega on jees paikka, olen itse siellä iltatöissä ja suosittelen.
mä taas en kyl välttis suosittele. provikat aika pieniä ja samaa juttua voi joutuu myymään vaikka kuinka kauan!
samaa mieltä pomot valitsee naaman perusteel ketä tienaa ketä ei
Eikös siihen myynnilläkin ole vaikutusta? Tietenkin jos on paska myyjä ja vielä valittaja/muuten hankala tyyppi niin voi päätellä sen miten paljon pomot haluaa jeesata. Kyllä työntekijältäkin odotetaan vastavuoroisuutta. Megalla en ole ollut mutta muualla myyjänä ja pomona yhteensä 8 vuotta. Päällikkö tienaa sen enemmän mitä enemmän oma porukka myy. Ja se on varmasti ihan jokaisen päällikön päätöksiin vaikuttava asia. Yleensähän se on niin ainakin muualla että eniten kaikesta kohtelusta valittaa ne jotka selittää eniten ja saa itse vähiten aikaan.
Hah, hah!Kyllä vaan totuus on se ett mahiksiin tienata vaikuttaa paljon myös mitä myydään ja kenelle.Siinä ei paljon vaikuta vaikka oisit kuinka hiton hyvä myyjä jos tuote on paska!!Mulla o kanssa kokemusta megasta ja ei siellä tosiaan reilusti jaettu myytäviä tuotteita.Eli en myös suosittele!
Just samaa mieltä. Mulle kävi samal lail. olin myyny samaa tuottetta pari päivää oikeen hyvin. Sit mult otettiin tuote pois ja se annettii pomon kaverille. Lopetin hommat tuol tästä syystä.
Riippuu varmaan paikkakunnasta.
onko näitä megoja sitten monellakin paikkakunnalla? ja eisk kuitenkin joka paikkakunnalla pitäs olla samanlaiset säännöt kaikille työntekijöille?!? ei kuulostaa hyvältäjos pomojen toimesta suositaan toisia ja syrjitään toisia..
Mega on paras.
katso tuon buusterin kommentit.
Olin megalla viime kesänä ja oli iha jees mun mielestä. Takuupalkkaa 5.21e/h ja päivän päätteeks katottiin että oliko provikat isommat ku päivän tuntipalkat yhteensä ja sait sit niistä isomman summan. Provikka oli 13e/myyty jäsenyys, mut provikka tulee tosiaan vaan jos päivän provikka on isompi kuin päivän takuupalkka ja sillon saat pelkän provikan.
Mun keskituntipalkka oli 12e, mutta olin iltapäivävuoron paras myyjä yleensä. (oikeesti, mulla ei oo mitään tarvetta pätee netissä et olisin hyvä. olin vaan hyvä myyjä). Jkl toimistossa oli ihan pirun hyvä pomo! en osaa sanoo mitään, minkä se ois voinu tehä paremmin, se oli kannustava, osas neuvoo, heitti välillä vitsiä, ei nipotellu ja näin.
ei palkat paljo päätä huimaa, meijän toimistos edes pomon suosikki ei tienaa 12 egee tunnis. yleensä kaikki saa vaan takuupalkan
Samanlaista paskaa tosiaan tääkin firma kuin kaikki muutkin vastaavat! Ei yhtään parempi tai huonompi! Huijausta kaikki hemmetin puhelinmyyntifirmat! Riistetään ja kusetetaan työntekijöiä!
Luvataan kuu ja tähdet haastattelussa, käteen jää kuitenkin multaa ja paha mieli. Ja tähän on turha sanoa että et tainnut palkkaa saada, saan sitä hyvin edelleenkin mutta riistäminen raivostuttaa!
milainen paikka? ja millainen palkka?