rantaan vaan ilmestyy näitä kesämökkejä.
Pyhäjärven
12
735
Vastaukset
- rak tark
kunta antaa kaikille luvan rakentaa mokin rannalle
- Ajatella
Rauhaniemeen suunnittella rivari
- järvenrantaan
Ajatella kirjoitti:
Rauhaniemeen suunnittella rivari
kiva tietää pitänee varata osake
- hiljanen mies
ei tarvita lupaa, kun muutta vanhan vajan mökiksi oikeaan aikaan, lomilla.
Säästää veroissa.
- Vanha jäärä
Alkaa Tammela vissiin olla epätoivoinen.
- ei o helppoo, sano
Tammelan rakennusvalvonta on ollut jo vuosia retuperällä ja virheitä on tehty...Varsinkin kesämökkien suhteen!!
On siinä uudella rakennustarkastajalla sarkaa!!- maalaispoik@
Missä valvonta olisi parempi?
Minulle sopii. Saa rakentaa mökkejä. - maalaispoik@
Valvonta on niille, jotka siitä välittää, maalaispoika vaan rakentaa.
Monta mökkiä jo.
- 0lli
Miksi ei saisi rakentaa?
- gsdwdfadfasdfadsfads
siksi, koska tämä on suomi! sääntöjä pitää olla siksi että niitä pitää olla! ja jos rakentaa saisikin, ei asua saisi omistamassaan rakennuksessa kuitenkaan.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288677135732.html
jos on rahaa, kannattaa ostaa ruotsin puolelta. ensinnäkin hinta on siellä halvempi ja toisekseen maassa on sellainen erikoisuus, että jokainen saa asua omistamassaan rakennuksessa, aivan laillisesti.
mutta onhan suomessa virkaloinen keksinyt itselleen kätevästi jotain puuhastelua suojatyöpaikkoihinsa. kyttää vain, ettei ihminen ole mökillään liian pitkää aikaa..
eikä tarvitse edes fyysisesti paikan päälle mennä, kyllä siihen voi luottaa että suomessa naapuri vasikoi naapurinsa!
- yksjukkis
Uusi on lähes naapurikunnasta "poissavustettu" , että virkaväkivalta alkaa taas pelaamaan.
Tää Suomi on sarvikuonojen ja tsaarinajan maa, pykälää ja niiden valvojaa pullollaan. Värkättään lakeja ja niille valvontaa koko väkivaltakoneiston touhuihin.
Olin siinä muutaman viikon Ruotsissa, niin liikenteessä oli kaikenlaisia itevärkättyjä ja kunnostettuja autoja, noiden tekeminen Suomessa johtaa lähes rikostutkintaan, eikä siellä satu liikenneonettomuuksia niikään paljon kuin Suomessa, eli taas on väärä puu mihin liikenneviranomaiset perustavat tulkintansa.
Mökki maalla ei siis järven rannalla, ei pitäs aiheuttaa suuria tunteita, mutta jos kaikki ratsataan paskalaki mukana on siinä senverran sarkaa, että pitää palkata lisää loisia virkakoneistoon ja ihmisten pelotteleluun.- fsgsadfdsafasdfdasfd
kaipa se liikenteessä teknisen vian syy on ihan murto-osa onnettomuuksista. se on tämä meidän neuvostotyylinen ajokulttuuri, joka niitä aiheuttaa.
länsimaissa ihmiset osaavat joustaa ja huomioida muutkin. jos suomessa joku tulee kolmion takaa vahingossa eteen, suomalainen ajaa päin. koska on oikeassa. ei sillä ole mitään väliä, että kumpaankinhan siinä sattuu.
olen joskus ehdottanutkin, että suomessa autokouluun pitäisi ottaa pakollinen kuukauden ajoharjoittelu jossain länsimaassa ennen kortin myöntämistä. koska kyllä se vain on niin, että nuo hyvät tavatkin ihmiseen tarttuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Et siis vieläkään
Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k512264Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖251078Aavistatko että moni tietää
Vai ollaanko hyvin vedätetty pokerinaamalla. No kun vähiten odotat niin yllätämme sinut82992Yritin saada
Vastauksia mutta et voinut olla rehellinen ja kaiken kannoin yksin. Halusin kovasti ymmärtää mutta en voi enää ymmärtää.11914Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt54893- 68873
Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me126853Kronikat..
Mikä hele… on tää yks kronikat mikä suoltaa facessa kaikkea julkaisua ja AINA samoista firmoista imatralla??? Eikö ne mu10783vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos22773Täällä istun ja mietin
Miten paljon haluaisin katsoa sinua juuri niin kuin haluaisin katsoa sinua. Rakastavin silmin. Näkisit vihdoin senkin pu49759