mikä on todellinen siirtonopeus

Olisko jossain sellainen paikka jossa voisi testata mikä on todellinen siirtonopeus ADSL yhteydessä.
62467
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat
  • 2.3 megabits per second...onks toi paljo vai vähän?

    Äänestä

  • Kiito linkistä. Ilmoitti että 286.3 vaikka pitäis olla 1M huijataanko mua.

    Äänestä

Käytä esim. du-meter ohjelmaa jolla näet todellisen siirtonopeuden eli siis millä nopeudella lataamaasi filettä tulee alas.
512->n.60kts max etc.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nopeus ratkaisee kirjoitti:

Olisko jossain sellainen paikka jossa voisi testata mikä on todellinen siirtonopeus ADSL yhteydessä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu