Nuo sinun juttusi Kymen Sanomissa saavat useimmat veronmaksajat hieraisemaan silmiään toisenkin kerran. Nyt Cursor on mukamas tavoittelemassa 10.000 uutta työpaikkaa Kotkaan. No huh, sanon minä! Kyllä työpaikat syntyvät tai ovat syntymättä ihan ilman Cursorin virkamiesten matkailemista Azoreille, Shanghaihin tai Pietariin. Cursorin toiminta on alueellisen yritystoiminnan kannalta yhtä tyhjän kanssa ja tyypillistä tarpeetonta byrokratiaa. Haminassa on onneksi ymmärretty veronmaksajien etu, eikä rahaa enää haluta kylvää taivaan tuuliin.
Minunkin yrityksissäni on palkattu tänä vuonna 9 uutta työntekijää. Cursor ei ole noissa ollut osallisena mitenkään, mutta yrittää nyt kuitenkin ottaa kunnian itselleen. Pientä häpyä, Hannu Karavirta!
Pientä häpyä, Hannu Karavirta!
1
240
Vastaukset
- Cur sori vaan
Kyllä Kymen Sanomatkin voisi hiukan harkita, ennenkuin julkaisevat moisia otsikoita. Mutta, kun Cursorilla on varaa jukkaista kokosivun ilmoituksia jatkuvasti.
Cursorin omilta nettisivuilta voidaan todeta, että rahaa on niin paljon, ettei sitä pystytä mitenkään kaikkea käyttämään, vaikka jatkuvasti matkaillaan.
Erilaisia EU-raha huuhaaprojekteja on yli 60, joista osaa ei ole edes saatu alkamaan. Toistaiseksi miljoonapanostuksilla on saatu työpaikkoja ainoastaan Cursorin omalle henkilöstölle.
Haminan kaupungille on aiheutettu miljoonavahingot Cursorin hankkeilla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "1225115Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella303658No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452460- 501578
- 411560
Jätä minut rauhaan
En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv241504- 231391
- 141292
- 271198
Olen oikeasti aika mukava
Vaikka itse sanonkin. Tunnemyrsky sekoitti mieltä silloin ja annoin aika kahjon kuvan itsestäni.221117