Käytössäni tällä hetkellä Zachry DSW-150 MGR F-2012W. Olen ajatellut viedä vanhan mökille ja rakentaa uuden, hieman tehokkaammaan kotiin. Myönnettäköön suoraan, en tiedä näistä asioista juuri mitään. Mikähän olisi passeli yhdistelmä? Koska Zachry on minulle tuttu vahvistinvalmistaja ja ainakin nykyinen osaa ihan hyvin ääntä vahvistaa, olen ajatellut tuollaista:
http://www.ljudia.fi/hifi-kotiteatteri-s82107/subwoofer-vahvistimet-c75234/zachry-dsw-240n-p420515/
Mikähän olisi jykevä (mielellään 12 tuuman) elementti tälle? Kohtaisivatko kemiat tuollaisen kanssa?
http://www.ljudia.fi/kaiutinelementit-s82124/bas-s97514/12-tuuma-c78392/mgr-f-2012w-p78484/
En niin näistä ole perillä, mutta jos olen ymmärtänyt oikein niin max. 240 W vahvistin 240 W kestävä elementti sopivat vielä yhteen ja saavat elementin soimaan niin lujaa kuin vain voi, mutta kuitenkin rikkomatta sitä? Vai miten menee, kun tuotetiedoissa lukee vahvistimen kanssa että 240 W mutta kuvissa näyttäisi 400 wattia? Myönnetään, olen pihalla.
Mikä olisi hyvä subwoofervahvistin + elementti -yhdistelmä?
panttri
3
501
Vastaukset
- Classic never dies
Peerless xls 10 simex ba-480
- Älä ole muumio
Siimeksejä ei oo myyty vuosikausiin. Paloturvallisuusriski
- panttri
Kysytään näin: sopivatko mainitsemani komponentit yhteen, ja jos sopivat niin kuinka hyvin? Onko ominaisuuksiensa puolesta kannattava yhdistelmä? Mikäli aiheen päälle mitään olen ymmärtänyt, tehot menevät aika hyvin päällekkäin eli vahvistimella saa elementistä kaiken irti kuitenkaan rikkomatta sitä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku645230Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti672465- 2682406
Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt362359Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä191694Ympäristötuhoministeri Multala: "Olin humalassa"
Ruisrockin rokkimimmi myöntää: https://www.is.fi/politiikka/art-2000011407835.html Nämä ministerikuvatukset saavat ilm2191478Taas joku junan alle
Piltolan tasoristeyksessä: https://www.tilannehuone.fi/ Uutinen Iltalehdessä, Iltasanomissa, MTV:llä, Ylellä jne. Jossai511077Harmittaa...Lampsiinjoen sillat
Tulva vei toisen ja toinenkin hajosi. Mielellään korjaisin molemmat, mutta ei ole resursseja siihen hommaan. Ikää jo 72v131033- 891016
- 66947