viikonloppumatka toukokuussa keskieuroopan kaupunkiin

hmmm56

onko se wien mucnhen budabest tai jonne halpa yhteys ja josta hotelli halvalla. ihan pariskunta menossa vaan eka kertaa. auttakaa missä on nähtävää koko rahalla.

2

241

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En tee listaa

      Eikös kaikissa em. ole nähtävää, kuten moni muukin paikka esim. Berlin, Praha, Krakova jne.
      Lentoja löytyy välillä edukkaasti, eikun etsimään ja odottelemaan. Hotellit löytyy hakemalla.

    • lkeeera

      Kaikissa on nähtävää koko rahalla ja jää vielä velkaakin... Älkää ahnehtiko liikaa vaan suunnitelkaa vähän etukäteen vaikka netin matkaoppaiden avulla. Ihan sen mukaan mitkä asiat juuri teitä kiinnostaa.
      Jokaisesta löytyy hotelleja halvalla ja kallilla. Ja eri puolella kaupunkia, kannattaa miettiä missäpäin kaupunkialuetta haluaa yöpyä. Muuten menee matkoihin paikasta toiseen yllättvän paljon aikaa jos hotelli sattuu olemaan toisella puolella kaupunkia kuin omat kohteet.
      Ja opetelkaa kirjoittamaan paikkojen nimet oikein. Ainakin niiden joissa aioitte käydä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!

      Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja
      Maailman menoa
      196
      22562
    2. Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"

      Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant
      Maailman menoa
      99
      9829
    3. Sannalla tänään vuorossa The Daily Show

      Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.
      Maailman menoa
      53
      7733
    4. Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa

      Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va
      Maailman menoa
      95
      6502
    5. SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"

      Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei
      Maailman menoa
      193
      6227
    6. Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut

      Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m
      Maailman menoa
      64
      5840
    7. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      61
      5330
    8. Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.

      https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot
      Maailman menoa
      51
      5223
    9. HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!

      Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.
      Maailman menoa
      121
      4873
    10. Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään

      eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm
      Maailman menoa
      107
      4574
    Aihe