Esimerkiksi tuolla on kieltomerkki IE-selaimelle http://www.firstrow1.eu/watch/137666/1/watch-espn.html (siis tuo sivu on vain esimerkki)
Välittääkö IE tietoja Microsoftille tai muille, vai miksi se yleensä torpataan tietyillä sivustoilla?
Välittääkö IE tietoja Microsoftille tai muille, vai miksi se yleensä torpataan tietyillä sivustoilla?
Vastaukset 24
Vanhimmat
Kyllä on taas köyhällä linkku-urpolla mahoton huoli anonymiteetistään. Ettei vain siellä ikkunaverhonkin takana nyt joku piileskele ja pane ylös sivuja, joilla surffaat?
Hyvinkin siellä saattaa joku nyt olla - käyppä tarkistamassa, ennenkuin paljastut.
Parasta olisi, jos heti huomenna käyt ostamassa prepaid-mokkulan ja sillä jatkat surffailua. Paitsi että eihän ne edes toimi siinä linkkurassa!
Mutta sen tuhannen proxyn kautta kummiskin menet tästä eteenpäin sillä kaatuilevalla firefoxilla (jos nyt ei kaadu kesken surffailun) ja muistahan pyyhkiä selaushistoria - ei tiedä, kuka se sinunkin koneellasi käy ensi yönä......
Sulla vaan tuli nyt kurat päähän ja et vastannut kysymyksiin.
"linuks vainoharha †"
Tiesitkö että kirjoituksistasi saa käsityksen, että olet HÖHÖHÖttäjä joka käyttää windowsia ja samalla kuola suupielistä valuen räplää sukupuolielimiänsä.
Linuks-aivoripulia pukkaa......taas!
64-bittistä äänikorttia tule. Erittäin huono yritys.
Kannattaa asentaa ilmainen Ubuntu jotta toimii. www.ubuntu-fi.org/lataa.html
Tubuttimissa on toimimattomuuksia aivan liian paljon. Meilläkin se oli hetken aikaa käytössä, mutta siitä oli pakko luopua valtavien toimimattomuuksien takia.
Nyt meillä ei ole muita kuin Windows-tietokoneita ja niissä oletusselaimena Internet Explorer 10!
Et siis osannut käyttää muuta kuin Windowsia ? Sehän teillä tuntuu monella olevan ongelmana että Windowsin käyttö on juurtunut niin syvään ajatusmaailmaan että kaikkien vähänkin erilaisten järjestelmien käyttö tuottaa ylivoimaisia vaikeuksia.
Pahimmillaan jo niinkin pieni asia kuin Windowsin värien muuttaminen sekoittaa käytön täysin saati jos se Windowsin palkki siirretään vaikka yläreunaan niin sen käyttö muuttuu täysin mahdottomaksi.
"oletusselaimena Internet Explorer 10!"
Eli lukuisat sivustot ei toimi.
...jos on käyttiksenä Windows ja selaimena IE10! ♥ Suloista ♥
HeHe! Kautta aikojen on IE:tä kielletty käyttämästä. Jos joku kehoittaa sitä käyttämään, niin se on vain MS-rölli joka täälläkin aktiivisesti liikkuu.
se että eihän IE selain kuitenkaa siinä aina ankarasten vuotavassa ja jumittavassa linkkuran-reukassa voisi kunnollisesti pelittää kun aina avuton linkku-urpo ei sitä selainta varmaan osaisi edes asentaa saatikka sitte oppia käyttämää vai kui linkku-urpot ?
pukkaa.
Linuks-aivoripulia pukkaa, kyllä!
puolustelemassa itseään.
IE - Maailman ei suositelluin selain.
Minä luulen, että IE-selain torjuu muutamia mainos/vakoiluohjelmia, mitkä menee muista selaimista läpi.
Siksi on sivustoja, jotka eivät suosittele IE:tä - niissä on niitä!
Tubutin taas on itsessään jo niin iso haittaohjelma, että se tosiaan kannattaa poistaa välittömästi!
Nuo sinun luulot kuuluvat vain sairauteesi.
Vain tubutin-hihhulit ovat skitsoja!
Liukumiina räjähti winröllin päässä.
Olisi suotavaa että vain ne sivut joista voi ladata Firefoxin, Chromen, Safarin, ym turvallisemmat selaimet, Linux-jakelut, tilata Mac-koneen avautuisivat IE:lla. Kaikki muut sivustot voisivatkin kieltäytyä avautumasta IE:lla.
Maailman vihatuin ja toimimattomin selain. Sivuston ylläpito haluaa että sivusto toimii jouhevasti, joten IE kielletään. Herkästi aletaan syyttämään sivustoa toimimattomuudesta ja sivuston maine kärsii täysin aiheettomasti.
Hieno selain IE10! Optimoitu Windows käyttöjärjestelmään ja siksi ylivertainen!
Onneksi on Internet explorer10!
Kyllä on hieno ja kaupan päälle pankkitroijalaiset kiittävät turvallisuudesta.