Suhmuveljet valveila

Olen huomannut että kun tänne ilmestyy vähänkin hallintoa arvosteleva kirjoitus, on samaan aikaan miinustelija ja hallintoa puollustava taho hereillä . Ilmeisesti Kiemunki tai joku lakejistaan ottaa ohjakset välittömästi kantaa ja se tapahtuu aina ja heti kirjoituksen ilmestyttyä. Tuntuu siltä että tähän on palkattu ilmeisesti huonoa hallintotapaa noudattelevien joukosta joku päivystämään taho, joka ilmeisesti samalla mustamaalaa paikallispersuja oikein urakkaluontoisesti. En ihmettelisi vaikka kyseessä olisi Kiemunki itse.
11121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Huomenta Kari. Oikein päätelty että täällä on myös muita kun persujen nuolioita. Taas vaaditaan sensuurin käyttöön ottamista!

Äänestä
  • Huomenta vain sinne demulileiriin - jokos olette lähdössä jumalanpalvelukseen?

    Äänestä

  • Muistikin virkistyis kirjoitti:

    Huomenta vain sinne demulileiriin - jokos olette lähdössä jumalanpalvelukseen?

    Huomenta täältäkin Kari.

    Äänestä

Miinustelijat on huuli pyöreenä kun Kari laukoo totuuksia kuten juurikin saimme kaupunkiuutisista lukea , tosin lehdessä ei miinuksia näy .

Kuten olemme huomanneet miinustelijat ovat selkä seinää vasten , koska heillä ei ole muuta sanottavaa ( osaamista ), tosin sekin vaatii jo jotain että osaa laittaa miinuksen , kun Perussuomalaiset laittaa hyväverkostoa Ruotuun, kyllä Perussuomalaiset ilmestyi Kreivin aikaan kun täällä ei oiken muuta ole hoksattu kun miinustella joita viety kuin ,, olkoon kertomatta.

Äänestä
  • On se hienoa että on yksi Persu totuuksia laukomassa. Ajatella jos ei olisi. Olet todella aito nuolevien hyvävelikerhon jäsen. Sinua viedään kuin pässiä narussa

    Äänestä

Aloittaja on oikeassa, alkaa olla jo vähän epätoivoista porukkaa :)
HIeno juttu että huono hallintotapa korjaantuu, kun saadaan porukkaa vaihtumaan, ei vanhat koirat opi uusia tapoja, vaihtoon vaan enemmän seuraavissa vaaleissa. Ja myös ne HV-virka- ja liikemiehet, jotka eivät pärjää ilman "sulle - mulle tukia".

Äänestä

Niin se vaan Karikin nöyrtyi oikein pyytämään anteeksi.

Äänestä

No selkeästihän Iismoppi täällä päivystää, kirjoitustyyli paljastaa. Taisi mopilla into laantua kun ei saanut suhmuteltua vielä itseään eduskuntaan. Hapan mieli näkyy blogissa hiljaisuutena. Ei ole helppoa suhmustaa.

Äänestä
  • Karin tyylistä ei voi erehtyä.

    Äänestä

Suhmupersut ne jaksaa päivystää täällä jatkuvasti.

Äänestä

Suhmupersu puolusti juoruiluaan radiossa: "En minä levittänyt väärää tietoa, minä vaan kerroin mitä olin kuullut."
Voi pyhä yksinkertaisuus sentään, muistuttaa entisaikojen juoruämmien puuhia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


dfvw23y43rtg kirjoitti:

Olen huomannut että kun tänne ilmestyy vähänkin hallintoa arvosteleva kirjoitus, on samaan aikaan miinustelija ja hallintoa puollustava taho hereillä . Ilmeisesti Kiemunki tai joku lakejistaan ottaa ohjakset välittömästi kantaa ja se tapahtuu aina ja heti kirjoituksen ilmestyttyä. Tuntuu siltä että tähän on palkattu ilmeisesti huonoa hallintotapaa noudattelevien joukosta joku päivystämään taho, joka ilmeisesti samalla mustamaalaa paikallispersuja oikein urakkaluontoisesti. En ihmettelisi vaikka kyseessä olisi Kiemunki itse.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu