Kunnon valokatteesen ja markiisiin taidetaan tarvita ainakin taloyhtiön lupa, mutta mites on aurinkopurjeen laita? Jos aurinkopurje kiinnitetään ainoastaan hakasilla seinään ja toinen reuna narulla pihapuuhun. Ymmärtääkseni kyseessä ei ole kiinteä rakenne, joten voiko kukaan kitistä siitä. Senhän saa äkkiä pois jos joku haluaa tulla tiirailemaan että mitäs tänne on omin luvin laiteltu :D
Aurinkopurjeeseen lupa?
4
1850
Vastaukset
- Purje perään...
OOtko tosissas???
Hourulaan pitäisi panna sinut.- KajzaK
Ainiin. Unohdin, että Suomi24 on nykyään vaan idioottien trollien mellastuspaikka, mistä on aivan turha hakea mihinkään asiallista vastausta. Sosiaalipummit kuluttaa aikansa täällä häiriköimässä kun en ei oo muuta tekemistä.
- vierailija9
pääsääntöisesti talon julkisivuun ei saa porata ees ruuvia ilman taloyhtiön lupaa.
kandee kysellä puheenjohtajalta eri taloyhtiöissä on eri systeemit.- Enkä kysellyt lupaa
Kyllä minä olen porannut ja laittanut lampun ja kukka- amppeli koukun terassin seinään.
Tuo aurinkopurjehan on nyt ihan sama kuin aurinkovarjokin että senkun laittaa vaan. Varjokin pitää kiinnittää jos kovasti tuulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1892704Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061132- 94989
- 64921
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait241826Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20820Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka288791Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies90785Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22718