Onko kukaan nähnyt Hallaa ? Varastettu 4 kk sitten

varkaat kiinni .

http://www.oululehti.fi/etusivu/missä_on_halla_6294745.html

".... naapurin 11-vuotias poika, jonka koiran äiti Halla oli, havaitsi tutun nelijalkaisen Alakyläntien varressa.

– Koira oli ollut huonosti suomea puhuvalla naisella, joka oli liikkunut oranssilla henkilöautolla. Naapurinpoika oli tunnistanut Hallan ja koira hänet, mutta nainen oli suhtautunut pojan kysymyksiin vihamielisesti, nostanut koiran autoon ja lähtenyt paikalta. Sen hän oli kertonut, että koira on löytökoira ja hän ottanut sen itselleen."

Levittäkää tietoa eteenpäin, jotta rakas lemmikki löytyisi! Ei taida silti enää olla tuolla samalla naisella, arvelisin.

Kauheaa ajatella, että vastaava sattuisi omalle koiralle

3

229

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • varkaat kiinni .

      Murtaen suomea puhuva oranssia henkilöautoa ajava nainen nyt luulisi olevan netin joukkovoiman avulla aika helppo löytää näinkin pienessä maassa.

      Jos kyseessä on joku ammattimainen koiravarasliiga, tuo autotieto ei välttämättä ole paras vinkki. Nämä törkeät ryökäleet pitää saada jotenkin kuriin.

      Jakakaa ilmoitusta facebookissa ja auttakaa löytämään Halla.

      Koiralla on siru eli on taatusti tunnistettavissa siinä vaiheessa kun löytyy. Ja tunteehan koira toki oikeat omistajansa sitten

    • fkdfeovf epeff

      "Rakas Halla- koiramme löytyi kuolleena eilen ihan kotipihan vierestä. Lumien sulaminen paljasti surullisen löydön. Jäljistä päätellen Halla oli maannut siinä paikassa katoamispäivästä saakka, koska lunta ei ollut hänen alla juuri nimeksikään ja lumihanki päällä oli ollut ihan koskematon.
      Tästä voidaan päätellä,että Halla ei oltu koskaan varastettukkaan ja näin se meidän tammikuussa kuulema "varma" lapsen havainto osoittautui ihan vääräksi.
      Hallan kroppa vaikutti ehjältä ja kuolinsyy jää ihan mysteeriksi.Vaihtoehtoina voi olla auton alle jääminen, sairaskohtaus tai jokun ihan muu.

      Löytö oli tietenkin järkyttävä, mutta toisaalta se oli helpottavakin, kun Hallan kohtalo viimein selvisi ja se sai elää lyhyeksi jääneen elämänsä meillä kotona. Helpottavaa on myös se, että enää ei tarvitse kantaa huolta siitä millaisissa olosuhteissa se on elänyt nämä meille niin raskaat kuukaudet. Ikävä Hallaa on kuitenkin kova ja meillä on ollut raskaat päivät. Koko kylän lapset kokontuivat eilen suremaan Hallaa sen kylmän ruumiin ympärille. Itku on ihan lohduton. Olo on nyt niin tyhjä.

      Olen pahoillaan, että en kyennyt ilmoittamaan tätä asiaa teille,kun vasta tänään. Olemme koko perhe suuresti kiitollisia teille kaikille! Uskomatonta, että ihmiset haluavat auttaa. KIITOS!"

    • Sheltti.

      Jaksamista teille. Hyvä kun koira löytyi, niin ei jää vaivaamaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      51
      3525
    2. Näen jatkuvasti Sompasaunalla alastomia miehiä ja naisia

      jotka menevät siihen viereiseen rantaan myös uimaan alasti. Sompasaunat on siis Mustikkamaalla Helsingissä, ja kuljen si
      Maailman menoa
      104
      2296
    3. Kova karman laki

      Karman lain kautta pahantekijä tehdessään pahaa toteuttaa koston ja rangaistuksen sille jolle pahaa on tehty. Tämä tarko
      Hindulaisuus
      591
      2252
    4. Päivieni piristys, missä olet?

      Toit iloa ja valoa mun elämään ☀️ Nyt mennyt kohta viikko ettei ole nähty. Kaipaan nähdä sua silti ja pelkään vaikka tei
      Ikävä
      19
      2006
    5. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      20
      1638
    6. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      43
      1638
    7. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      72
      1600
    8. Helena ja Mikko Koivun ero jatkuu edelleen ja loppua ei näy.

      Voi eikä, miksi menee noin vaikeaksi avioero ja sopua ei tää ex- pari vaan saa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      135
      1491
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      28
      1436
    10. Millainen kaivattusi luonne on?

      Millaisia luonteenpiirteitä arvostat kaivatussa? Oletteko samanlaisia luonteeltanne?
      Ikävä
      92
      1391
    Aihe