Henna Kalinainen on syntyisin Iisalmesta ja Kuopiossakin hänellä on isoisä ja muita sukulaisia.
Henna Kalinainen
18
6270
Vastaukset
- bytheway1
Niinkuin aikamonella savolaisella...
- HENNA ON PARAS!!
JOO. http://hennakalinainen.blogspot.com/2011/10/henna-kalinainen-blogi.html on Suomen paras julkkis! HENNA ON PARAS! JESS IISALMI!
- kuulin
rautavaaralta isänsä lähtöisin.
- Tietoa, ei luuloa
Äitinsä on Rautavaaralta lähtösin. Isästä ei ole varmaa tietoa, koska Marita oli aikoinaan vilkas tyttö.
Eli Rautavaaralaiset juuret Hennalla on, tiiä vaikka isänsä olis Rautavaaran Rossisia.... - vilot
Tietoa, ei luuloa kirjoitti:
Äitinsä on Rautavaaralta lähtösin. Isästä ei ole varmaa tietoa, koska Marita oli aikoinaan vilkas tyttö.
Eli Rautavaaralaiset juuret Hennalla on, tiiä vaikka isänsä olis Rautavaaran Rossisia....Kaikke hyvvää jokatappauksessa Hennalle!
- tyhmä kuin saapas
Tyhmä kuin saapas.
- Tiedän
Eipäs ole Hennan isä Rautavaaralta, vaan Vieremältä. Kuollut jo vuonna -90. Luonnollisesti viinaan. Olis nyt 64 se mies jos eläis.
- kddjgdjg
Tiedän kirjoitti:
Eipäs ole Hennan isä Rautavaaralta, vaan Vieremältä. Kuollut jo vuonna -90. Luonnollisesti viinaan. Olis nyt 64 se mies jos eläis.
no sikiääkö näiltä seuduilta ihan oikeasti täysjärkisiä ihmisiä? Empä usko.
- ent.sukulainen
Tiedän kirjoitti:
Eipäs ole Hennan isä Rautavaaralta, vaan Vieremältä. Kuollut jo vuonna -90. Luonnollisesti viinaan. Olis nyt 64 se mies jos eläis.
kyllä on rautavaaralta isä kotoisin varma tieto.
- lähti lätkimään
Tästä löytyy kartta kunhan rullaatte Hjaliksen ohi alemmaksi. Miten kansa on kaikonnut eri paikkakunnilta. Iisalmi on ollut 1910 ,- 20 ja 30 luvuilla isompi kaupunki kuin kuopio.
http://yle.fi/uutiset/hjalliksen_sukutarina_kuvaa_suomalaista_muuttoliiketta__katso_kartasta_kutistuuko_kotiseutusi/7676153 - Edvartti
Kuka ihmeen Kalinainen?
- Kalisee
Kai se on joku Kali Nainen. Leuaton pumpattu Barbara.
- kylmätiiän
Hennan isä on Rautavaaralta, elossa vieläkin ja juuri täytti 61, biologinen isä siis, ei kasvatti isä
- kylmätiiän
korjaus edelliseen 66
- kiinnostaapi
kylmätiiän kirjoitti:
korjaus edelliseen 66
Ja sukunimi oli?sillä
- KEKKERUUSI
EI OO "TUKSU 2 " PALJOO KEHUMISTA
- viiskaattaviis
Henna on kaunis ja seksikäs nainen upea ihminen
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka672435- 661407
Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin
Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww801263EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje111182- 79885
Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä
Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi19880- 44723
Ratikka Turkuun
Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta92712Miehet trikoissaan
On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe27699- 30676