Wav toistumaan, kun hiiri linkin päällä

Onx mitenkään mahdollista saada toistumaan esim. blunk.wav, kun hiiri vedetään linkin päälle?
3256
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

"Onx mitenkään mahdollista saada toistumaan esim. blunk.wav, kun hiiri vedetään linkin päälle?"

Ei. Tai en ainakaan suostu kertomaan, jos olisi.

Äänestä

Onx mitenkään mahdollista saada annettua sähköisku käyttäjälle, kun hiiri vedetään linkin päälle?

Onx mitenkään mahdollista saada ammuttua naula käyttäjän otsaan, kun hiiri vedetään linkin päälle?

jne, jne.

Vaikka nämä kaikki 'hienot' efektit saattaa tuntua itsestäsi sikamakeelta, ovat ne oikeasti vain käyttäjien kiusaamista.

Unohda turhat hilavitkuttimet ja keskity vähän tärkeämpiin asioihin.

Äänestä
  • "Unohda turhat hilavitkuttimet ja keskity vähän tärkeämpiin asioihin."

    Vaikkei sinulle tulekaan mieleen mitään mielekästä käyttöä kyseiselle efektille niin ei silti ole ollenkaan mahdotonta että joku muu sellaisen voisi keksiä.

    Toki hilavitkuttimien käytössä kannattaa käyttää malttia mutta ei ne nyt ihan kiellettyjäkään mielestäni ole. Sivut voivat olla myös puhtaasti viihteelliset ja hauskuus voi olla toisinaan tärkeämpää kun "tärkeät asiat".

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tavis kirjoitti:

Onx mitenkään mahdollista saada toistumaan esim. blunk.wav, kun hiiri vedetään linkin päälle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu