Eli asennettuani Xp:n uudestaan koneelleni pitäisi asentaa Soneran levyltä laajakaista uudestaan. Mutta kun työnnän levyn sisään ja alan asentamaan ie:tä alkaa asennus ohjelma herjaamaan että koneessani on liian uusi IE jo valmiina, joten vanhempaa versiota ei asenneta!
Lisää/Lisää poista valikoista IE:tä ei saa poistettua, olen myöskin poistanut sen Xp asennuslevykkeen kanssa mutta törmään silti aina samaan ongelmaan. Mekaaninen poistokaan ei tunnu toimivan..
Joten onko kukaan törmännyt samaan ongelmaan omalla koneella ja oletteko saaneet asennettua tuon kyseisen IE 6.0 soneran levyltä vai käytättekö vaan uudempia selaimia?..
Liian UUSI IE??
4
505
Vastaukset
- ggdg
IE:stä ei ole olemassa Windowsille uudempaa versioita kuin 6.0, ja sekin on jo pari vuotta vanha. XP:n asennuksen jälkeen sulla on koneessa jo tuo IE, joten älä yritä asentaa sitä Soneran levyltä.
PS. Ei sitä laajakaistaa tarvitse levyltä asentaa. Asetukset voi tehdä myös käsin. - somebody
Ja jos nyt et edes yrittäisi asentaa IE:tä, kun parempiakin vaihtoehtoja selaimelle on. Tekniikka kehittyy, mutta niin kauan kun valtaosa edelleen käyttää kehittymätöntä IE selainta, www-sivujen tekeminen helpommin, nopeammin ja siistimmin on miltei mahdotonta, koska sivujenhan pitää toimia kaikilla.
Suosittelen että haet joko Opera tai Mozilla Firefox -selaimen. - Mikko
Sillä Sonera cd-levyllä voi heitää vaikka vesilintua. Ei sillä mitään tee. Win xp:n vekkoasetuksista dhcp päälle niin se hakee itse asetukset (ip numeron yms.)
IE:n voi sittten päivittää M$:n sivuilta uudemmaksi (sp1). - Internet Explorer-selain on...
Ei kannata käyttää Internet Explorer-selainta,kun kerran turvallisempiakin ja selain-nopeudeltaan parempiakin löytyy,esim.Opera,Firefox,...!.
;)
Internet Explorer-selain aukoista ei tule,kuin pelkkää vahinkoa itselleen!!.
=(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1351412
- 1091150
Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede261013Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait89964Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat313861- 99813
- 38712
- 109666
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.56658Eipä oo näkyny montakkasn etelänvetelää vielä kylällä.
Liekkö tuo pensanhinta vetelille liian kallista, kun ovat jeäneet kesäksi kottiinsa vetelehtimmään. Pärjätään iliman vet144634