M: HALUTAAN VUOKRATA VANTAALTA/ OK.RIVARI tai MUU.

SannaJanne

2 aikuista ja poika, haluavat vuokrata mahd. pian. mahdollisimman edullisesti joko omakotitalon, rivitalon tai jonkinlaisen muun ratkaisun, esim. muuntautumiskykyinen toimistotila/tuotantotila tms. Omalla pihalla.

Lemmikit oltava ok.

Meille tuli yllättäen tilanne eteen kun vuokraisäntä itse haluaa muuttaa takaisin asumaan asuntoomme. Jossa ollaan asuttu vasta n. 3kk. Meillä olisi siis kiire saada uusi koti ja pidemmäksi aikaa, eli ei toista tällaista lyhytaikaista asumista. Koti on meille hyvin tärkeä paikka. Vuokrat hoituu ja tarvittaessa pienet rempat, joita tännekkin tehtiin. Oma piha on plussaa, oli se sitten minkälainen tahansa.

Sijainti tulisi olla VANTAAN (ensisijainen) ja JÄRVENPÄÄN VÄLILLÄ, niin että poika pääsee junalla kouluun. Olemme hyvin avoimia asunnon suhteen, joten tarjoa rohkeasti jos sinulle on jotain ehkäpä meille sopivaa..

Ystävällisin terveisin Sanna / s_lappinen(at)hotmail.com
Hinta: 0 - n. 1000

1

80

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt tajusin mitä haet takaa

      En epäile etteikö meillä olisi kivaa missä vaan. Se on iso hyppy henkisellä tasolla sinne syvempään päätyyn, kuten tiedä
      Ikävä
      43
      3673
    2. Kiitos kun sanoit ikävästi minulle, herkälle

      Sait kesälomani pilattua😔
      Ikävä
      36
      2334
    3. Naiselle mieheltä

      Huomasin tuossa, että jääkaapissani on eräs sinun ostamasi tuote edelleen avaamattomana. Arvaatko mikä?
      Ikävä
      32
      1925
    4. Jalkapalloa

      Ura ja Kokkola Cup?
      Kannus
      19
      1679
    5. Kaipaan niin....

      Aaawww mikä kaipuun tunne iski ja lujaa🥺😭❤️
      Ikävä
      17
      1659
    6. Eiii...

      Etkä! 😘
      Ikävä
      23
      1578
    7. Mikset vain

      Unohtaisi?
      Ikävä
      24
      1437
    8. Ihmetteletkö, mihin sinussa ihastuin?

      Pikkuhiljaa huomasin, että olet ainutlaatuinen luonne, plussana tietysti ulkoiset avut. Toista ei taida löytyä koko maai
      Ikävä
      84
      1398
    9. En ymmärrä miksi minä

      Maailma on täynnä sinulle muita
      Ikävä
      22
      1379
    10. Mitä yhteistä on sulla ja kaivatulla?

      Onko teillä samantyyppinen olemus tai luonne? Vai muistuttaako vartalonne toisiaan? Tai kasvot? Entä pukeutuminen? Onko
      Ikävä
      89
      1262
    Aihe