Millainen laajakaista paras?

Laaja liittymä

Millaisen laajakaistaliittymän kannattaisi ostaa ja mistä? Mitä pitää huomioida ostopäätöstä tehtäessä? Tarkoitus on saada toimimaan ps3, tietokone (pöytä kannettava) ja tabletti.

3

285

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Helppo nakki

      Osta nopea, kattava, luotettava ja halpa. Operaattori myy. Huomioi että tyydyttää tarpeesi.

    • 156+6

      Valokuitu rules. Muut tulee perästä.

    • Vertaile

      Kato operaattoreiden sivuilta osoitteen perusteella millaisia yhteyksiä on tarjolla. Joka paikkaan ei saa edes ADSL 24/1 nopeutta.
      Mitä pitää ottaa huomioon:
      Mihin käytät nettiyhteyttä?

      Kuten 156 6 sanoikin, niin kuitu on paras vaihtoehto. Jos operaattorin dslammit on lähellä ja tekniset valmiudet, niin VDSL2 on ihan ok. Mulla oli ennen VDSL2 50/10 ja speedtestin mukaan nopeus 48/9. Tosin dslam oli 150 m päässä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      129
      1548
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1451
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      68
      1243
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      55
      1200
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      1014
    6. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      198
      996
    7. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      255
      991
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      74
      935
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      16
      850
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      838
    Aihe