Unicefin ja kansainvälisen Punaisen ristin lääketieteellinen apu perustuu palstalla parjattuun skeposten 13% hoitotieteeseen, eikä lainkaan vaihtoehtohoitoihin. Siellä missä hätä on suurin ei harjoiteta energiahoitoa käsiä huitomalla, homeopatiaa tms. humpuukkia.
Siellä käytetään mm. lääkintää ja rokotteita.
Miksi siellä ei käytetä palstalla ylistettyjä mm. EKP:n julistukseen perustuvia kokonaisvaltaisia menetelmiä?
Siellä käytetään mm. lääkintää ja rokotteita.
Miksi siellä ei käytetä palstalla ylistettyjä mm. EKP:n julistukseen perustuvia kokonaisvaltaisia menetelmiä?
Vastaukset 38
Vanhimmat
Raha ratkaisee!
Kun euro lääketehtaan kirstuun kilahtaa, niin osakkaan sielu taivaaseen vilahtaa.
Kerro mikä estää halvempien vaihtoehtohoitojen käytön?
Miksi homeopatiaa ei käytetä rokotteiden sijaan?
Onko vaihtoehtohoitoilijat hinnoitelleet itsensä kilpailusta ulos?
Eivätkö vaihtoehtoilijat halua auttaa?
"Kerro mikä estää halvempien vaihtoehtohoitojen käytön?
Miksi homeopatiaa ei käytetä rokotteiden sijaan?"
Vastaus:
"Lukeneiden klikki, joka on aivopessyt lääketehtaiden avulla koko kansakunnan uskomaan, että muita hoitokeinoja ei ole kuin heidän määrittämänsä. Toisaalta on myös kyse lääkejättien rahan mahdista.. Halpoja hoitokeinoja ei voi patentoida, joten kyseessä on lääkejättien elämä tai kuolema.
"Onko vaihtoehtohoitoilijat hinnoitelleet itsensä kilpailusta ulos?
Eivätkö vaihtoehtoilijat halua auttaa? "
Vastaus:
Vaihtoehtohoidot ovat lähes ilmaisia lääkejättien pillereiden hintoihin verrattuna, Tietysti nämä hienot pillerit tuottavat bonuksen ostalle! Pillerien ostaja saa ihan ilmaiseksi koko joukon sivuvaikutuksia, joihin voi tietysti ostaa lisää pillereitä!
Sinäkin teet tällä tällä palstalla ja kaikkialla muuallakin kaiken voitavasi, mitä kykenet, että vaihtoehtoilijat eivät vain saisi auttaa edes ilmaiseksi.
P.S. Kaiken tämän kyllä tiedät, mutta koska olet skeptikko-uskovainen, niin sinun on tehtävä kaikki mahdollinen uskosi puolesta, että vaihtoehtoilijat saataisiin vaiennetuksi, mutta mistäs sitten saat apua , jos pillerit sinut pettävät?
Kyse on siitä, ettei vaihtoehtoisilla hoidoilla ole todellisissa kriiseissä mitään tekemistä. Niillä voi leikkiä luulosairaiden hoidossa antaen plaseboon perustuvia "hoitoja", mutta kriisialueilla sellaisesta pelleilystä ei ole kuin haittaa.
Et näköjään tiedä SPR:n tilinumeroa, kun täältä avustuksia tulit hakemaan.
No laitan sen tuohon, että voit lähettää rahasi SPR:lle:
FI06 2219 1800 0680 00
Mitä avustuksia minä muka hain? Katastrofirahaston tilinumero minulla kyllä on tiedossani.
Selvästi haet avustettavia!
Suosittelen Invalidiliittoa ja samalla autat myös itseäsi, kun lahjoitat invalidiliitolle.
Tili:
DANSKE BANK 800010-211129
"Lukeneiden klikki, joka on aivopessyt lääketehtaiden avulla koko kansakunnan uskomaan, että muita hoitokeinoja ei ole kuin heidän määrittämänsä. Toisaalta on myös kyse lääkejättien rahan mahdista.. Halpoja hoitokeinoja ei voi patentoida, joten kyseessä on lääkejättien elämä tai kuolema."
Siis Unicef ja punainen risti ovat mielestäsi pelkästään lääketehtaiden asialla.
Vaihtoehtoilijat ei siis halua auttaa halpoine hoitoineen. Jos niillä halvoilla hoidoilla olisi tehoa olisi niillä kysyntääkin. En minä eikä kukaan ole estämässä vaihtoehtohoitojen voittokulkua, paitsi niiden teho.
Olen sata varma, että sinä "sorrut" lääketieteen apuun varmasti aiemmin kuin minä homeopatiaan tms. Mutta sehän on sinun ja minun oma valinta.
Valitsen itse avstuskohteeni ja vapaaehtoistyöni kohteet. Kiitos.
Nii skeposetha kuuluu toho invaliittoon jo syntymästää asti , ku kaikk skeposet on aivoinvaliidei.
"Olen sata varma, että sinä "sorrut" lääketieteen apuun varmasti aiemmin kuin minä homeopatiaan tms. Mutta sehän on sinun ja minun oma valinta. "
Minä en ole koskaan sortunut mihinkään, kuten sinä!
Sinä sorrut aina koululääketieteen hoitoihin, koska et välitä ottaa selvää, että olisiko parempia hoitoja saatavissa.
Minä valitsen aina tiedossani olevan parhaan mahdollisen hoidon, olkoon se sitten koululääketiedettä tai vaihtoehtoista lääkintää.
Minä toimin viisaasti ja älykkäästi ja otan aina parhaan hoidon.
P.S. Kannatan, että vihdoinki koululääketide ja vaihtoehtoishoidot yhdentyisivät ja molempia käytettäisiin tarkoituksenmukaisesti eli aina valittaisiin se paras vaihtoehto potilaan kannalta.
"Kannatan, että vihdoinki koululääketide ja vaihtoehtoishoidot yhdentyisivät ja molempia käytettäisiin tarkoituksenmukaisesti eli aina valittaisiin se paras vaihtoehto potilaan kannalta."
Juuri noin mm. Punainen risti, Unicef ja länsimainen terveydenhuolto tekee. Valitaan se paras hoito potilaan kannalta.
Se, että energiahoitoja ja homeopatiaa käytetään ainostaan marginaaliryhmissä, kertoo juuri niiden tehosta.
Miksi ei käytetä myös huomattavasti halvempia menetelmiä? Sitä sopii kysyä.
Näinkö pitäisi:
http://www.hs.fi/fingerpori/1135240410596
Meillä on SPR:n xxxyyyzz:n osaston kevätkokous ihan pian. Jospa otan asian siellä esille.
Sinun kannattaa ehdottomasti ottaa asia esille siellä kokouksessa. Saat varmasti palkinnon hyvästä aloitteesta ja sinusta tulee kuuluisa ja saamme lukea sinusta Aamulehdestä, kun olet saanut tuon palkinnon.
Onhan skepo jälleen ottanut parhaan asiantuntijansa fingerborin esittelemään hoitojaan!
13 % on äärettömän paljon parempi kuin 0 %
Todella upea oivallus ja vieläpä aivan oikein!
Tulen ehdottamaan sinulle matematiikan nobel-palkintoa!
Sinun yleistiedossasi taas on pahasti vikaa. Matematiikan Nobelia ei ole olemassa. Mutta ettehän te vaihtoehtoilijat ikinä mitään tieteestä ole tienneet.
Sama vouhko, joka tuota 13 % joka paikkaan tarjoaa ymmärtämättä mistä on kysymys, uskoo kai myös telepatiaan, kaukokatsomiseen, telekinesiaan yms... Ei ihme, jos tiede ei kelpaa, kun maailmankuvan täyttää moinen moska. Jos Siivolan sivustoja tai Ultra lehteä pitää luotettavana lähteenä, on ullakko jo tosi pahasti sekaisin. Silloin on valmis uskomaan ihan mitä tahansa.
Vau ja vielä kerran vau!
Mikä mahtava kirjoitus!
Parjaat taas toisia palstalaisia aivan mahtavan ylivoimaisesti!
Sinä olet kirjailija nero!
Nämä kaikki sinun kirjoituksesi tulee ehdottomasti säästää jälkipolville ja tehdä siitä suurteos vähän Kalevalan tapaan.
P,S, Tulen ehdottamaan sinulle KIRJALLISUUDEN NOBELIA näiden mahtavien palstaparjaus kirjoitustesi vuoksi!
Eikö tutkimukset ja niiden tulokset nyt tässä tapauksessa kelpaakaan skepolle, vaikka jatkuvasti ja joka asiassa huutaa niiden perään?
Mikä niissä Siivolan sivustoissa mättää? Nehän vain toistelevat mitä olemme täälläkin saaneet lukea ja hämmästellä. Kerropa skepo ymmärrettävästi!
Tutkimusten mukaan reilusti yli puolet lääkkeitä ja hoidouista ovat tehokkaita. Tuo 13 % vaatisi kaksoisokkokokeet, joita ei useille menetelmille voi tehdä. Oletko tyhmä, vai valehteletko tahallasi?
Vaihtoehtohoitojen tulos olisi kuitenkin pyöreö 0 samoilla testeillä.
"Tutkimusten mukaan reilusti yli puolet lääkkeitä ja hoidouista ovat tehokkaita."
Ole hyvä ja esitä nuo tutkimustulokset.
Ne ovat juurikin samoissa tuloksissa kuin tuo 13 %. Ne ovat vain hoitomuotoja joita ei voi tiukimmilla kriteereillä testata. Ei syöpäpotilaille voi antaa tutkimuksen takia plaseboa ja toimivaa lääkettä. Samaten leikkaushoitoja ei voi sokkottaa.
Mutt sinähän et tätä ymmärrä, vai valehteletko tahallasi?
"Ne ovat juurikin samoissa tuloksissa kuin tuo 13 %."
Et siis pysty esittämään yhtäkään tutkimustulosta joka tukisi tätä väitettäsi: "Tutkimusten mukaan reilusti yli puolet lääkkeitä ja hoidouista ovat tehokkaita."
Eli skepolla ei ole näyttöä.
Tutkitusti siis koululääketieteen hoidoista 13% perustuu vahvaan näyttöön.
Et näköjään tiedä SPR:n tilinumeroa, kun täältä avustuksia tulit hakemaan.
No laitan sen tuohon, että voit lähettää rahasi SPR:lle:
FI06 2219 1800 0680 00
Sekä Unicef että Punainen Risti ovat käyttäneet tutkimattomia hoitotapoja vuosikausia!!
Nyt vasta on tutkittu ja tehokkaaksi todettu
http://www.tiede.fi/uutiset/5030/kanniskelu_rauhoittaa_lasta_nyt_tutkitusti
"21.04.2013 17:00
Kanniskelu rauhoittaa lasta nyt tutkitusti
Nyt on rauhallista.
Vanhemmat tietävät, että itkevä lapsi rauhoittuu, kun häntä kantaa sylissä. Nyt japanilaistutkijat ovat osoittaneet, että niin ihmislapsi kuin hiiren pentukin reagoi automaattisesti tyyntymällä, kun pääsee vanhemman kantoon.
Vanhempien tuntemaa ilmiötä ei ollut tiettävästi tutkittu, ennen kuin Riken-instituutin tutkijat kävivät siihen käsiksi. He arvelevat, että rauhoittumisreaktio on syntynyt evoluutiossa tärkeäksi osaksi äidin ja lapsen vuorovaikutusta.
"Lapsen reaktio lievittää äidin kantotaakkaa ja hyödyttää sekä äitiä että lasta", selittää tutkija Kumi Kuroda."
--
Että sellaista pseudotiedettä on Unicefkin välittänyt. :D
Ihan kaikkea ei edes tarvitse tutkia, kun se tiedetään jo. Näin kansanparannuksessakin usein. Hyvä tietysti, että tutkitaan. Joskus kyllä se on rahan haaskausta.
Lehdistä on saanut lukea, että yli 60 prosenttia Unicefille lahjoitetuista varoista menisi rokoteteollisuuden tukemiseen. Kyllähän tuo panee lahjoittajan miettimään ja ihan oikeutetusti.
Vahinko ei tule kello kaulassa, vaan hyväntekijän muodossa.
Lääketieteen vastaisuutesi on pöyristyttävää. Rokotteet pelastavat ja ovat pelastaneet valtavan määrän ihmishenkiä. Silti en usko mainitsemaasi lukua, jos et laita lähdettä.
SPR:n keräystuotosta menee 87 % kohteeseen, joka on erittäin hyvä luku. Mikään muu suuri avustusjärjestö ei tietääkseni kykene samaan. Sivukuluihin vain 13 % ja se perustuu suureen vapaaehtoisjoukkoon. Kehotan teitä kaikkia liittymään ja tekemään ihan konkreettista työtä hädänalaisten hyväksi.
Olet pöyristyttävä valehtelija, joka ei tiedä tosielämästä yhtään mitään.
60-80% SPR:N RAHOISTA MENEE KEHITYSMAIDEN POLIITIKKOJEN JA VIRKAMIESTEN TASKUIHIN.
JA LASTEN ROKOTEVAURIOT OVAT SUURIMPIA KUOLINSYITÄ KEHITYSMAISSA, KOSKA ROKOTTEET VAIHDETAAN KELVOTTOMIIN JÄLJENNÖKSIIN NÄIDEN KYSEISTEN VIRKAMIESTEN TOIMESTA JA OIKEAT ROKOTTEET MYYDÄÄN TAKAISIN LÄNSUMAIHIN JA NÄMÄ KEHITYSMAAPOLIITIKOT JA VIRKAMIEHET RIKASTUVAt.
Olet tyhmä , titämätön ja hyväuskoinen pöljäke.
Kun tunnut tietävän kaiken niin varmasti, löytänet tuonkin luvun kevyesti. Koko potin on tarkoitus mennä juuri sinne kohteeseensa.
Rokotebisneksissä valtavaa on ainoastaan kärsimys.
Jos olisit kehottanut auttamaan konkreettisesti vaikkapa narkolepsiaperheitä, uskottavuutesi olisi aivan eri luokkaa. Mutta heistähän ei virallisopeissa kestetä kuulla, saatikka nähdä.
Ja sinä olet sairas kuvitellessasi moisia. Ei taida olla minkään valtakunnan näyttöä. Kunhan mökellät ja ihan isoilla kirjaimilla.
WHO rahoittaa ja valvoo kehitysmaiden rokotuskampanjoita. Rokotevaurioita seurataan puolueettomien tarkkailijoiden toimesta. Sinä valehtelet vajakki.
Eikä KV punaisen ristin katastrofirahasto rahoita rokotekampanjoita, vaan antaa katastrofeissa ensiapua. Sitäkään sinä typerys et näköjään tiennyt. Kunhan purat huutamalla omaa maailmantuskaasi, omia sairaita kuvitelmiasi ja vainoharhaasi.
Jo isoilla kirjaimilla huutaminen kertoo yleensä mielenterveysongelmista. Etkö tiennyt? Kaiken kruunaa tietämätön kuvittelusi ja omien pelkotilojesi ja harhojesi julistaminen.
Rokotekammoiset vääristelevät tahallaan tosiasioita. Onko kyse skitsofreniasta vai vaan uskonnollisesta huuhaasta, sitä en tiedä. Suhtautumisesi rokotteisiin on ainakin syvästi harhaista.
Tuo luku löytyy toiminnantarkastajien tarkastamista ja hyväksymistä SPR:n tilinpäätöksistä. Löytyy varmaan SPR:n nettisivustoltakin. Mene ja katso.
SPR:stä en ole lausunut sanaakaan. Unicefiin sen sijaan otin kantaa.
Rokotekammoinen, tahallaan vääristely, skitsofrenia, uskonnollinen huuhaa, syvästi harhainen? Eikö tuo ole jo syvältä?
Solvaat miten tahansa, rokotevauriot ovat totta, narkolepsia on totta, perheiden kärsimys on totta. Ja sekin on totta, että rokotevaurioissa narkolepsia edustaa jäävuoren huippua.
Vaihtoehtoilua parhaimmillaan.
Kerrotko mikä on vaihtoehtoilijoiden mielestä tehottoman rokotteen kelvoton jäljennös?
Ja mikä on oikea rokote?
Tyhmä skepo kyselee taas tyhmiä.
Molemmat yhtä tehottomia, mutta bisnes on bisnes.
Lännessä ei ostettaisi jäljennöksia, vaan sen täytyy olla aitoa ja tehotonta ja hyvillä sivuvaikutuksilla olevaa rokotetaa, jossa lääketehtaan aitousmerkit.
Mitä se on tuo mainitsemasi rokotetaa ?
Uudet rokotekokeet tehdään vain skepoilla, koska skepot ovat rokoteuskovaisia ja heihin eivät rokotteiden haittavaikutukset pure tai vaikuta.
Skepoilla on 100% suoja kaikkia rokotteiden haittavaikutuksia vastaan, muut sensijaan sairastuvat rokotteisiin noin100%:sti ja moni vieläpä kuolee rokotteen aiheuttamaan sairauteen ennemmin tai myöhemmin.
Herää suuri kysymys: Suojaako rokoteuskovaisuus skepoja rokotteiden haittavaikutuksilta????????????????
Ehkäpä kyseessä on rokoteuskovaisuudesta johtuva lumevaikutus!?
Mene ja tiedä!?
Tietenkin tehdään kaksoissokkokokeet.
Mitään näistä kokeista ei tehdä lapsukaisilla kuten ennen, vaan raavailla skeposilla.