Siellä oltiin belladoorassa ammuskeltu tänään Herra J toimesta. Kovin on alkanut baari pitäjätkin olee hurjia porissa.:D Mikähän mahtoi syynä olla?
Ammuskelu tänään sampolassa
pöööööö
161281
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Se on täysin selvä juttu että näin tapahtui juuri Sampolassa.
Mistä sä tämmöstä paskaa kuulit?
ooks nähnyt taas unta-----------------------------------------
Mistähän olet tietos saanut!
missä,milloin ja mitä oikeesti tapahtui.
Tuollainen teko sopii Sampolaan. EI meillä Paratiisinmäessä ammuskella, kuin kersojen toimesta jousipyssyillä kesällä. Koko Sampola voitaisiin vuokrata bulgarialaisille ja puolalaisille Olkiluodon työmiehille. Olo olisi kotoisa. Kerrostalot ovat aivan kuin Gdanskista.
Eikös siellä jo asusta paljon esim. veli venäläisiä ja niiden seassa meidän kotoiset sossupummit kiljupäissään.
Sampola nimen voisi vaihtaa vaikka pikkupietariksi, tai valivalivostokiksi.
VON
ETTÄ IHMINEN VOI OLLA TYHMÄ !!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Kerrostalot ovat aivan kuin Gdanskista. "
Ja ilmeisesti tämä herra tässä näinen vitun tyhmine kommentteineen ei ole koskaan puolassa käynytkään, kun näin väittää.
Antaas olla taas herjaamatta Sampolaa, kyllä siellä asuu ihan normaaleja
ihmisiä .Vanhuksi ja lapsiperheitä.
oli siellä muutama puolalainen mutta niiltä loppu työt Olkiluodossa.
Ei se Paraatiisinmäki sen kummempi ole ,on isoja isovelkasia taloja ja sielläkin
jokunen (torojolli)joka tänne kirjoittaa.
Paratiisinmäki, sinne nyt ei kukaan halua. Asuisin ennemmin Gdanskissa kun näiden ökyihmisten ökytalojen ökyvelkojen kanssa. 20vuotta kun vierähtää niin siellä asuu köyhiä ja edelleen velkaisia ökyporsaita. Kulje siinä nyt sitten nokka pystyssä kun hanhenmaksapalleroihin ei enää rahat riitä. Pankki vie bemarit ja mersut kun ei läskimahat jaksa käydä enää töissä. Siinä teidän lainarahoilla elävien tulevaisuus pähkinänkuoressa. Ja ei, en ole kateellinen.
paratiisinmäen rivitaloalueella ei kyllä asu mitään ökyrikkaita, suurin osa vuokrakämppiä. siellä asuu myös tuolta gdankista muuttaneita ulkomaalaisia. tämä on varma tieto. eikä sielläkään kyllä mitään ammuskella, eikä sampolassakaan
Asuntovelkaa saa pankista ja velkavankeuteen pääsee siten paratiisinmäkeen.
Sampolan ammuskelu oli mannejen välistä puuhaa ja oli tapahtunut ulkona, eikä missään baarissa.
Ovatko kotoiset pahvikalsarimme siis ampumaseuran jäseniä koska heillä on ilmeisesti luvallisia aseita? Luvattomathan olisi jo kerätty pois, näin kertoo kukkahattumadamet eduskunnassa.
Oliko tarkkuusammuntakisoille anottu lupa ja kuka voitti?Edustaako suomea ampumakilpailuissa?
Onko rotusortoa kun ei näy virallisissa ampumakisoissa ainoatakaan kulmahousua?
Eikä se velkanen kämppä tai bemari tee ketään ihmistä paremmaksi! Oli se velkanen kämppä tai bemari missä vaan.
Eihän ne paremmaksi tee,mutta tekeepähän monet ilman niitä jääneet kateellisemmiksi kuin leirillisen pioneereja.
Ihmiset ovat aina samoja, oli kaupunginosa mikä hyvänsä. Viisi hyvää ihmistä voi laimentaa yhden pahan, jos sellaista nyt missään onkaan. Sampola on tosi viihtyisä ja toimiva alue.