Mitä minä haluan

Mulla on ikävä sellaista parisuhdetta jossa toista arvostetaan eikä alisteta. Se ikävä saa ikävöimään täällä.
5146
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

sullakaan kaikki ole himassa.

Äänestä
  • Mitäs sulla on himassa?

    Äänestä

  • vai onko siellä mitään kirjoitti:

    Mitäs sulla on himassa?

    tehdä eikä jahkailla, eikä jumittaa.

    Äänestä

Aloittaja haluaa siis normaalin parisuhteen. Normaalissa parisuhteessa ihmiset kunnioittavat ja luottavat toisiinsa. Tekevät pieniä asioita ja huomioivat kumppaninsa pienin elkein, teoin ja kauniiden sanojen kera. Tietenkin romantiikka ja intohimo kuuluvat siihen.

Kauniita unia ja kyllä se hyvä suhde vielä löytyy.

Äänestä

minä arvostan kaikkia, mutta en nuole p rsettä keneltäkään.
En alista, tiedän miltä se tuntuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Matkalla vapauteen kirjoitti:

Mulla on ikävä sellaista parisuhdetta jossa toista arvostetaan eikä alisteta. Se ikävä saa ikävöimään täällä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu