Uskokaa tai älkää :( Ja laihduttaa yritän! Voi ei :(
Söin äsken keksipaketin :"(
10
2369
Vastaukset
- Simo
Eihän se paketti niin paha ole kun se että söis vielä sisällönkin!
- ÖöÖöÖöÖö
Kukaan ei siis ymmärrä! Että mulla on kauhee morkkis :( *nyyh*
- .....=)
ÖöÖöÖöÖö kirjoitti:
Kukaan ei siis ymmärrä! Että mulla on kauhee morkkis :( *nyyh*
HETI tulee parempi olo kun TEET JOTAIN kehosi
eteen!!!!
LENKILLE JA NOPEASTI....=))
Itse olen hoikka ja juokse 3-4 kertaa viikossa.
Jokaisen kerran jälkeen IHANA olo, vaikka on tullut syötyä sitä ennen.
Tuli tehtyä TAAS jotain kropan eteen.. - Komea Mies
.....=) kirjoitti:
HETI tulee parempi olo kun TEET JOTAIN kehosi
eteen!!!!
LENKILLE JA NOPEASTI....=))
Itse olen hoikka ja juokse 3-4 kertaa viikossa.
Jokaisen kerran jälkeen IHANA olo, vaikka on tullut syötyä sitä ennen.
Tuli tehtyä TAAS jotain kropan eteen..Ei ole hyvä ajatus, että kun on syönyt jotain namia, sen vastapainoksi käy urheilemassa. Tällainen suhtautuminen ruokailuun ja liikuntaan tekee luultavasti pidemmän päälle syömishäiriöiseksi. Liikunnan tulisi olla luonnollinen osa normaalia arkipäivää, eikä mikään rangaistus syömisen synnistä. Ja kun liikkuu sopivasti, voi syödä välillä herkkujakin ilman, että tarvitsee miettiä sen erillistä "hyvittämistä".
Keskustelun avaajaa suosittelisin hieman suhteuttamaan tekemisiään. Ei se yksi keksipaketti muuta painoasi sinne tai tänne. Mutta jos syöt joka päivä keksipaketin normaalin ruoan lisäksi, ei siitä pidemmän päälle hyvä seuraa.
Korjaa ruokavaliosi terveelliseksi jos on tarvetta, liiku sopivasti ja unohda ne keksit.
- Bossanova
Voi ei, mistä teitä rohmuja löytyy. Keksipaketissa on yleensä 200-300g keksejä. Kekseissä on kilokaloreita 500-600/100g. Tästä voimme laskea, että olet syönyt 1000-1500kcal turhaa energiaa. Jos vielä olet syönyt normaalisti muuta ruokaa tänään, niin on niin, että tuo 1500kcal muuttuu elimistössäsi rasvaksi.
Rasvassa 9000kcal/kg, joten sinulle kertyi massaa lisää 1500/9000=0,166...ELI 167g
Kannustavaa, eikö. Tämän lisäksi on niin, että jos olet laihiksella, niin kyllä loppui parilla kolmella päivällä laihtuminen.
Ei keksejä syödä noin vain koko pakettia kerralla. Ahneella on paskainen loppu. - katty
pahapaha...
mutta huomenna aineenvaihduntasi on normaalia korkeampi joten pysy tiukkana. päätä että jokaista hyvää päivää kohden laitat 2-5 euroa säästöön...ja jokaisen suhkoht hyvän kuuukauden lopulla ostat itsellesi jotain kivaa:)
ja ens kerralla kun herkutteluhimo iskee niin kaivapa esiin bikinit ja ujuttaudu niihin. syö keksit peilin edessä. nam.- minä......
juu.....mäkin ruresin inhoomaan kroppaani peilin edes.se sai mut alkaan laihduttaan.mut huomaan hassun asian mä oon hulluna grilliruokaan mutta oon huomannut että sitäkin voin syödä joskus kuhan en paljon muuta sinä päivänä syö....ja tietty liikkuu pitää .....tsemppiä.......kaikille laihduttajille......
- argh!
Älä osta niitä samperin keksejä! Hitto vie!
Ei se sen vaikeempaa oo kun mennä rahattomana kauppaan. - onnekas
kun on huonot työkalut ja paniikki nälkä/makeanhimo iskee.Hanki sinulle oikeat työkalut laihtumiseen. Ethän voi kävellä kengillä jotka ei ole sinulle sopivat, vai?
- Antero
Tämän ei pitäisi olla mikään säälifoorumi. Perustakaa sellainen. Mitähän siitäkin tulee, jos kaikki kertoo mitä ovat syöneet?
Missä on asenne vai onko sitä? Ryhdistäytykää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021062- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85700Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658