viinapirut

Mikä siinä mahtaa olla kun aina krapulan jälkeiset yöt, yleensä sunnuntai ja maanantain väliset yöt menee ihme valveunessa, eli tuntuu että on valveilla vaikka nukkuu ja aamulla väsyttää? Onko muilla sama ongelma? Mikä siihen auttaa?
31102
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Kyllä ovat monesti krapula yöt menneet lukiessa,
pyöriessä jos mihinkin asentoon ja asioiden
miettimiseen kuten:Laskut,työasiat ym. ja kaikki
tietysti ovat huonosti(vaikkei todellisuudessa
olisikaan).En oikein tiedä kanssa mitä pitäisi
tehdä mutta koitetaan kestää ja hyvää loppu kesän
jatkoa sulle!!

Äänestä

Siihen auttaa kun ei juo mitään, joo heh. Mulla taas on niin että jos otan vähän enemmän niin herään sitten älyttömään aikaan aamusta. Ja nyt kun olen vähentänyt niin homma on mennyt tuohon eli jonkinlaisessa horroksessa olemiseen, puoliksi hereillä, puoliksi valveilla. Jos taas ottaa kunnolla niin sitten tulee nukuttua hyvin mutta eipä tarvitse aamulla auton kanssa mennä mihinkään. Paska aine tuo alko mutta silti sitä aina sortuu uudestaan ja uudestaan.

Äänestä

Älkää syökö sokeria eikä hiilareita niin saa nukuttua sen yön. Toimii varmasti!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


nukkumatti kirjoitti:

Mikä siinä mahtaa olla kun aina krapulan jälkeiset yöt, yleensä sunnuntai ja maanantain väliset yöt menee ihme valveunessa, eli tuntuu että on valveilla vaikka nukkuu ja aamulla väsyttää? Onko muilla sama ongelma? Mikä siihen auttaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu