Olterin huutokaupassa

Oli tunnelmaa.
9874
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Olterissa kävijät olivat juoppoja, nyt kun Olteri meni konkkaan niin he raitistuvat

Äänestä

Kävikö siellä joskus joku?

Äänestä
  • Ei muuten mennyt konkkaan- lukekaa lehtiä, niin tietäisitte jotain. Bilispöytä meni 750 eurolla.Yrittäjä jatkaa naapurikaupungissa.

    Äänestä

millä hinnalla meni biljardipöytä????

Äänestä

Panin kaverin muijaa olterin WC:ssä pari vuotta sitten ja olisin voinut huutaa sen pöntön jonka jouduin maksaa kun hajosi kesken kaiken :) 200e oli korvausumma ja punaiset naamat. Olisin voinut maksaa saman 200 uudestaan ja laittaa kotiin kakkosvessaan. Olisi voinut aina käydessä miettiä, että tässä sitä on tehty ja vedetty kakkosta... Olisi rouva ihmetellyt miksi käyn vaan meijän kakkosvessassa.

Äänestä
  • Jos muistelet tarkemmin, niin eiköhän se ollut pelkkä käteenveto?

    Äänestä

Puliremmihän parittelee päissään kuin koiralauma, muttei niillä 200€ ole edes yhteensä.

Äänestä

Ei ole enää. B)

Äänestä

Saakohan noita vielä ostettua??

Onkos kukaan nähnyt noita missään myynnissä?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


M1sterx kirjoitti:

Oli tunnelmaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu