Kuka ajo auton katolleen?!

Kuka lie viime viikonloppuna ajanu auton hienosti katolleen Timoniemellä jossaki siellä koulun kohilla? Ei lehessä mittään ou ollu! Äkkiä oli auto kyllä ojasta hävinny!:O
12848
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Ja pirruako tuo sulle kuuluu. hähähähähähäää..

Äänestä

Pienet on ympäyrät noinkin suuressa kaupungissa.

Äänestä

kukakohan.... se äijä joka on niin itserakas ja kuvittelee olevansa täydellinen!

Äänestä
  • oeskoon kuski ajanu tai onhan siinä saattanu olla aotomaattiohjaus tai iso moottor.

    Äänestä

  • lehentoimittaja kirjoitti:

    oeskoon kuski ajanu tai onhan siinä saattanu olla aotomaattiohjaus tai iso moottor.

    katto-Kassinen

    Äänestä

kekkonen

Äänestä

.-Ölisikö, talon Isäntä,jonka talon katolla auto oli parkissa.

Äänestä

kepulaisen poikia eivät jää kiinni ei kirjota lehti ei uskalla

Äänestä

Tästä viestiketjusta jo näkee kiuinka kuhmolaiset ovat alkukansaa...

Äänestä
  • Jopas nyt jotakin, ovatko ne Sotkamossa asujat kaikki muualta tulleita? Veikkaampa että teilläkin asustelee paikallisia alkuasukkaita. Siellä taitaa olla kaikki paremmin kuin muualla, vai mitä. Tehän elätte kuin sika pellossa ja sotketta koko ympäristön paskalla, Talavivaaraa meinaan. Kaikkein hupasinta on kun syytätte majavia padon sortumisesta, sotkamolaiset viisaita, mitästä paskaa.

    Äänestä

  • Majava kirjoitti:

    Jopas nyt jotakin, ovatko ne Sotkamossa asujat kaikki muualta tulleita? Veikkaampa että teilläkin asustelee paikallisia alkuasukkaita. Siellä taitaa olla kaikki paremmin kuin muualla, vai mitä. Tehän elätte kuin sika pellossa ja sotketta koko ympäristön paskalla, Talavivaaraa meinaan. Kaikkein hupasinta on kun syytätte majavia padon sortumisesta, sotkamolaiset viisaita, mitästä paskaa.

    Kuhmolainen kepulaisisäntä oli pudonnut lietelantalaan.Niin oli isäntä mieltynyt tuoksuun ettei kuuteentoistavuoteen peseytynyt. Kylän paraita miehiä.

    Äänestä

Eipä ole sittenkään ihme että pitäjästänne löytyy niin huikean karaktäärinen virkamieskunta ja lääkäreitäkin olisi tulossa parijonossa hienoon pitäjäänne.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kukamitähh kirjoitti:

Kuka lie viime viikonloppuna ajanu auton hienosti katolleen Timoniemellä jossaki siellä koulun kohilla? Ei lehessä mittään ou ollu! Äkkiä oli auto kyllä ojasta hävinny!:O

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu