RIITELIJÄT TR; JT; AK; PL; TP; MS; AT

Kuinka kestetään tätä kirousta, minkä vaalien tulos sai aikaan?
14248
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Keskenäänkö riitelevät?
Riitaan tarvitaan vähintään kaksi osapuolta. Onhan tuossa jo aika monta kappaletta.

Äänestä

...haastavat nurkan takaa, eivät koskaan itse. vaan uhraavat kokemattomat tekemään. niin kuin minutkin joskus muinoin. ja mitä sain palkaksi.?
En mitään. Ettekä te kukaan muukaan, jos siihen juoksuun lähdette. Varoitan ettette haksahda.

Äänestä

Katselin namoa
kepu ja vasurit
tosi vanhakantaista rollaattoriporukkaa. Kepujen johtaja puheenjohtaja sarkkinen kuulostelee, vaikka ei kuulekaan, mitä kaverit etupenkistä käskevät.
Voi hyvä tavaton, näinkö meillä mennään tulevaisuuteen.
Tällaisten vanhusten vetämänä "itsenäinen Pyhäjärvi". Antakaa mun kaikki kestää....

Äänestä
  • Riitelijät löytyy muualta, ihmisten pitää osata käyttäytyä vaikkei osaakaa

    Äänestä

  • lmiljl kirjoitti:

    Riitelijät löytyy muualta, ihmisten pitää osata käyttäytyä vaikkei osaakaa

    Tunnistan ainakin JT, AK, TR, MS, TP,PL, ei heidän kanssa ole koskaan tarvinnut riidellä, onkohan kirjoittaja ihan eri planeetoilta, jos tollasta viihtii väittää tai muuten vaan sairas ihminen menisi hoitoon

    Äänestä

Kyllä nimmari "mukamasmiehet" on katkera vaalien häviäjä. Koeta nyt keskittyä muihin asioihin ja jätä kunnallispolitiikka vaalien voittajille.Heillä on valta ja vastuu,joihin Sinä ressukka et voi vaikuttaa.

Äänestä

Lääkäriin pyrkijät ainakin hävisivät. Muista en osaa tietää.
Päättäjäksi päässeet kaikki tuntuvat olevan voittajia omasta mielestään.

Äänestä

Aloittajan huokaisuun. Niin meidän on vielä jaksettava nelisen vuotta. Normi menon mukaan jotkut knokkaa poistumalla lopullisesti keskuudestamme. Voin olla itsekkin joukossa,silti sääliksi käy jo kuvitteellisesti teitä muita. Voin sannoo, että itselle ei ikävä tulisi, kun norminoutaja vierailsi.
V i t u t t a a nuo vanhat p ä s m ä r ö i j j ä t.

Äänestä

nIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIn tympii.
voiko V i t u k s e e n kuolla?

Äänestä

loikoo ... kysyy

voiko" Vitukseen" kuolla
Vastaus:
Tuskin vaan, kun ei tee mitään sen hyväksi.

Äänestä

saivartelua.

Äänestä

Saamme pian tietää ketkä juoksevat juorujen pohjalta tutkintaa esittämään.
Juoru-ukot, hävetkää ja vetäkää "hameenne" päänne peitoksi.

Äänestä

Kun pysähtyy lukemaan näitä keskustelupalstoja, ei voi välttyä tuntemukselta, että päätöksen tekijöiksi valitut ja heidän lähipiirinsä sättivät toisiaan täällä minkä ehtivät. Samaa on havaittavissa muidenkin kuntien palstoilla.
Kuntien hallinnossa täytyy olla jotain mätää.

Ei ole laisinkaan ihme, että valtiovalta on tekemässä perusteellista kuntaremonttia.
Tarvitaan todellakin isompia ympyröitä.
Tiedotusvälineistä on näkynyt myös se, että kuntien asukkaat ovat tyytymättömiä päättäjiinsä.

Pyhäjärvellä jopa heti vaalien jälkeen.
Missä mättää.

Äänestä

Oota, kyllä isoveli valtio ohjaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mukamasmiehet kirjoitti:

Kuinka kestetään tätä kirousta, minkä vaalien tulos sai aikaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu