Ollaan oltu mun poikakaverin kanssa vähä yli 8kk, mutta musta on alkanu tuntuu etten enää pidä siitä... Mutta silti haluisin olla sen kans.. En tiiä mitä teen.. itken vaan ja mietin mikä on mun päätös... Ollaan luvattu toisille ettei jätetö toisia, sanottu et isona meillä on perhe, suunniteltu omaa kotii ku ollaa aikuisii, mut se ei vaa enää tunnu oikeelta..
Surullista, mutta totta.
Surullinentyttö
391
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mul on ollu toi sama mut ei ollu suunniteltu mitää et ehkä silleen eri mut niin ni josset sä pidä siitä enään niin et voi olla onnelinen ja eisen niin pidä mennä ! Itsekkään en silloin halunnut tehdä pahaa mieltä hänelle mutta niin se vain menee sillä pakkohan sen sitten joskus on loppua eistä voi näytellä että pitää toisesta niin ikuisuuteen eiei. Kun kerroin hänelle etten pidä hänestä enään tuli tosi outo tunne ja tuntui pahalta mutta niin on parempi kuin että näyttelisi. Ei se ole onnellista sitten enään jos näyttelet.
Valitettavasti se menee näin :/
Miksi koet ettet halua olla enään poikaystäväsi kanssa? Onko hän tehnyt jotain väärin, oletko sinä tehnyt jotain väärin? Vai onko kipinä vaan sammunut?