Missä nämä ovat?

siis

Siis missä vankiloissa ovat: Mika Muranen? Juha Valjakkala? Ilpo larhan kaveri kalervo? ja heinojen murhaajat?

22

17087

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Creedence Clearwater Revival

      ...Helsingin keskusvankilassa

    • pamppu

      Mitä väliä sillä on? Ei ole montakaan ihmistä, joilla tälle tiedolle olisi mitään asiallista käyttöä.

      • sesse

        ...ettei näiden tyyppien poistaminen,Risen listoilta olisi pelkästään positiivinen teko.Jopa jonkun näköinen taloudellinen palkkio tulisi kysymykseen.

        Tiedusteleppa miten muut vangit suhtautuvat esim.Valjakkalaan ja minkälaisen kohtelun sai Sörkassa viimeksi vieraillessaan.Väitätkö ettei se olisi asiallista käyttöä?


      • Jihaa
        sesse kirjoitti:

        ...ettei näiden tyyppien poistaminen,Risen listoilta olisi pelkästään positiivinen teko.Jopa jonkun näköinen taloudellinen palkkio tulisi kysymykseen.

        Tiedusteleppa miten muut vangit suhtautuvat esim.Valjakkalaan ja minkälaisen kohtelun sai Sörkassa viimeksi vieraillessaan.Väitätkö ettei se olisi asiallista käyttöä?

        Hyvinpä tunnut tietävän...muiden vankien suhtautumisesta asioihin, sinulle tiedoksi että kaikki mitä iltasanomista luet ei ole aivan samalla tavalla oikeasti...


    • vanhempi jääkäri

      kansalaiset vastaavat itse - niille joille haluavat - kysymykseen sijaintipaikastaan. Kun kuitenkaan Suomessa vangeilla ei ole pääsyä netin käyttöön on kysymyksesi esitetty väärässä paikassa.

    • Ei dementoitunut

      Oli Larhan pakokaverin nimi. Istui silloin 8 vuoden tuomiota huumerikoksista. Myöhemmistä vaiheista ei tietoa, onko elossakaan?

      • Ukkeli

      • Ainakin pari kuukautta sitten

        Oli siviilissä sen hetkisen tiedon mukaan "pysyvästi" ts. ei olemassa olevaa tuomiota, josta lähtö olisi tulossa


    • Muranen

      Murasen elinkautinen alkoi muistaakseni 1994, mikä tarkoittaa, että vielä 4-5 vuotta lusittavaa on jäljellä. Eli viimeistään vuonna 2009 kaveri on suorittanut velkansa yhteiskunnalle.

      Tietääkö joku miten Murasen vankilaelämä on sujunut tähän asti?

    • ...

      oli sukevalla helmikuussa...

    • Frederik

      heinojen murhaajista kolme nuorinta on jokelassa ja vanhin istuu elinkautistaan sörkässä

    • oddi slajos

      valjakkala on kakolassa!
      ilpon kaveri on jo siviilissä!
      muranen???
      heinojen tod.näk.vantaala!

      • mo-rock

        Vajakkala ei istu Kakolassa. Kakolassa istuu pikkurikolliset. Jos se istuu Turussa, niin sitten läänissä, mutta ei taida istua edes Turussa.


    • Kullervo Haikas

      niminen heppu sai viime viikolla tuomion Vaasan käräjäoikeudesta huumejutussa. Lieneekö sama herra?

      • samannimistä

        Ei koira karvoistaan pääse


      • Kullervo.Haikas

        täh? mitä tarkoitat?


    • nähnyt

      Muranen on Laukaan vankilassa

      • takuu tietoa

        fougantine-valjakka on tuol pengerkadun poliisin putkas siin vanhalla puolen.


      • perapervo777
        takuu tietoa kirjoitti:

        fougantine-valjakka on tuol pengerkadun poliisin putkas siin vanhalla puolen.

        aika lähellä joo, tai 1.linjalla huoltopoliisin putkassa????


    • Missä ovat siis?

      • Porno-Jalmari

        Ketään ei kiinnosta.


      • Sinä et ole kaikki, tiedä se!


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuolemanrangaistus

      Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen
      Laki ja rikos
      73
      5569
    2. Muistakaa persut, että TE petitte, ei kokoomus

      Miksikö kukaan ei arvostele kokoomusta? No sen vuoksi, että kokoomus noudattaa vaalilupauksiaan. Sen sijaan TE persut,
      Maailman menoa
      273
      4876
    3. Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa

      Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk
      Maailman menoa
      44
      3194
    4. Seuraava hallituspohja - Kokoomus, kepu, persut + KD

      Kokoomus saa ainakin 20% kannatuksen ensi vaaleissa, keskusta sanoisin noin 15%, persut todennäköisesti enemmän, ehkä 17
      Maailman menoa
      255
      3014
    5. Outo ilmiö - vasemmistolaiset eivät kirjoita mitään kokoomuksesta

      joka sentään johtaa hallitusta, ja jonka talouspolitiikkaa noudatetaan. Nämä muutamat vasemmistolaiset jotka täällä aina
      Maailman menoa
      105
      2643
    6. Lopetan ikävöinnin

      Ei meistä enää koskaan tule mitään. Olen ikävöinyt ja kaivannut enkä saa mitään vastakaikua ja lämpöä. Parempi erillään
      Ikävä
      5
      2252
    7. Maria Veitola kommentoi soutelija Saarion huomionhakuisuutta

      "Minusta on jotenkin kuvottavaa, kuinka kovalla intensiteetillä Suomi-media seuraa miessankari Jari Saarion merihätää. S
      Kotimaiset julkkisjuorut
      341
      2101
    8. Muovipusseista pitäisi saada panttimaksu takaisin

      Ostan joka päivä yhden muovipussin, ja niistä palautuu keskimäärin takaisin kaupan pullomaatin yhteydessä olevaan roskik
      Maailman menoa
      65
      1821
    9. Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?

      Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t
      Filosofia
      2
      1566
    10. Väestöstä vain vassarit vaihtuvat nopeammin kuin persut

      Kevääseen 2023 verrattuna vassareita 50 prosenttia enemmän, ja persuja 25 prosenttia vähemmän.
      Maailman menoa
      15
      1555
    Aihe