Kirjahyllyt

Osaisiko joku neuvoa, onnistuuko viiden 80 cm:n levyisen lähes kattoon saakka ulottuvan kirjahyllyn (Ikean Billy) pulttaaminen kantamattomaan seinään?
11016
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos hyllyissä on paljon painavia tavaroita, kirjoja jne, niin pysyy ne hyllyt kyllä pystyssä pulttaamattakin. Tarvitava momentti hyllyn kaatamiseksi on aika iso.

Ikean ohjeissahan neuvotaan "varmuuden välttämisen ehkäisemiseksi" tukemaan seinään miltei jopa kahvinkeitinkin.

Jo hyllyjen kiinnittäminen sivuseinistä toisiinsa antaa paljon tukea.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tumpelo remontoija kirjoitti:

Osaisiko joku neuvoa, onnistuuko viiden 80 cm:n levyisen lähes kattoon saakka ulottuvan kirjahyllyn (Ikean Billy) pulttaaminen kantamattomaan seinään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu