Haluaisin kysyä kuinka vaikea on päästä "musiikinopettaja-koulutukseen". Olen miettinyt Sibelius-akatemiaa, Jyväskylän yliopistoa ja oulun yliopistoa? Tietääkö joku pääsykokeissa ollut/kautta sisälle päässyt kuinka korkea taso on?
Olen 17-vuotias ja suoritin juuri pt 3/3 tutkinnon pianolla (teoriassa sama tutkinto). Olen soittanut pianoa 9 vuotta. Osaan soittaa myös kitaraa ja selloa (en läheskään niin hyvin) Onko minulla mitään mahdollisuutta? Voi myös kertoa muuta tietoa pääsykokeistä ja opiskelusta!
musiikinopettajaksi?
huppeli97
0
223
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its4048829Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1723218- 171704
- 761118
- 761058
- 271045
Sylikkäin.
Sylikkäin, suudellen. Milloin haluaisit näin nainen tehdä ? Vain häntä ajatellen 😘. Tietenkin jos häntä asia kiinnosta63988Eemeli Peltosen viimeinen postaus Facebookissa!
"Olen ollut kevätistuntokauden viimeisillä viikoilla paljon poissa eduskuntatyöstä. Sain toukokuussa hyvää hoitoa HUSiss79965- 55963
- 65910