Wincapitan valuuttakauppa

Miksi puolustusritama syyttää vain Suomen poliisia?
Jos joku olisi kehittänyt robotin joka vaihtaa rahaa satojen prosenttien tuotolla niin se todella järkyttäisi suurempia piirejä maailmalla.
Ohjelmiston leviämistä ei mikään yleensä pysty estämään ja tämä olisi aiheuttanut selvästi toimenpiteitä myös Suomen ulkopuolella ja KRPn osuus olisi jäänyt vaatimattomaksi.
Suomi olisi rikastunut luonnottomasti ja muu maailma olisi ryhtynyt vastatoimiin.
Ilmeisesti ei missään havaittu mitään poikkeuksellista valuuttakaupassa.

3

139

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiinaciaopec

      Koska kauppaa tehtiin lukuisten offsore-yritysten nimissä ei kukaan yleilisöstä huomannut mitään, tosin maailman talous alkoi yskiä koska yhteistyöyritykset keräsivät valtavat määrät rahaa markkinoilta (arviolta noin 150 miljardia). Onkin jälkikäteen selvinnyt että niin cia, kiinan salainen palvelu kuin opec olivat capitan kimpussa. Kaikki cia:n tutkinta-asiakirjat on kuulemma julistettu erittäin salaisiksi.

      • Lapuan tunkki

        Jees, niinhän se varmaan on. Koska valuuttakauppassa joku aina häviää ofsorejen voitot luultavaa on, että juuri cia, Kiinan jne. ne hävisi koska ovat aloittaneet valtavan huussilaisten ajojahdin KRP:n johdolla.


    • "Jos joku olisi kehittänyt robotin joka vaihtaa rahaa satojen prosenttien tuotolla..."

      Se joku ei kuitenkaan ole Hannu, se ei ole Graalian pönöttävät Aku-Aku-patsaat eikä se Tienauksen aina niin äänekkäät koulupudokkaat. Voit nukkua yösi rauhassa.

      Sillä eivät lehmät lennä muualla kuin Tröllin puheissa, eihän ikiliikkuja ota kierroksia eikä vesi muutu viiniksi. Pois pelko, luonnonlait ovat vielä voimassa. ;)))

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      228
      3945
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      120
      2275
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      1996
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      139
      1418
    5. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      126
      925
    6. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      909
    7. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      37
      900
    8. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      288
      759
    9. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      757
    10. J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti

      Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl
      Seinäjoki
      61
      736
    Aihe