EI tämä nyt varmasti mikään naistentauti ole, mutta onko muilla naisilla peräaukon edessä/päällä sellaista ihon palaa? Sellainen hassu rämmäle ihoa? Minulla on sellainen, se on ollut minulla jo useamman vuoden. Gynekologi ei ole asiasta mitään koskaan sanonut ja sukupuolitauteja minulla ei ole. Anaaliseksiä olen ehkä kaksi kertaa elämässäni harrastanut. Onko siis kenelläkään muulla tuollaista outoa anaalirämmälettä tai mitään tietoa tuollaisesta.
Anaalirämmäle
omituinennainen
5242
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Se on häntä.
Ei huolta.
Jos ahdistaa niin käy poistattamassa.
Ok. Luulin että on joskus vahingossa ulostaessa anaali revennyt tms.
Mäki oon huomannut ittelläni tollasen ihmeellisen ns. lisäosan ihan peräaukon suulla. Ei oo kipee, ei kutise, ei kirvele eikä mitään, tuntuu vaan hassulta kun siihen koskee. Mulla on joskus epäilty että ois peräpukamia ollut ku tuli verta ulostaessa mut se meni sit itestään ohi et kai toi voi olla sen joku seuraus. Olin myös gynellä eikä se puuttunut asiaan mitenkään. papa mulla oli kakkonen ja epäiltiin konyloomaa mutta kun oireita ei kyllä ole niin ei siitä sitte saatu varmuutta. mutta et oo ainoo kellä tollanen on :D
Voi olla pukamakin. Ei ne aina ole kipeitä, varsinkaan, jos vatsa toimii normaalisti eikä ole ummetusta. Gyne ei yleensä puutu pukamiin, kun ne ei kuulu gynekologisiin vaivoihin.
Olen ollut useamman kerran sisäisten pukamien hirtossa. Viimeksi kirurgi huomautti erikseen peräaukkoni ulkopuolella olevista "rämmäleistä" ettei ne ole pukamia. Eipä noista ole muuta haitta kuin että ulostamisen jälkeen pelkällä paperilla pyyhkimällä ei saa kunnolla puhtaaksi kaikkia poimuja, käytän sen vuoksi ahkerasti alapesusuihkua.