Kuinka voi olla katkerakaan siitä, että kun sinun maailmasi on romahtamassa kukaan ei kuuntele. Kun ystävilläsi on paha olla, teet kaikkesi etteivät he tippuisi pohjalle. Entäs sitten kun tukipilari on tippumassa pohjalle. Eihän tukipilari tunteile, se ei kuulu toimenkuvaan. Ja kun yrittää kertoa, että on paska olo. Niin sanotaan vaan aijaa, aa, okei, kyllä se siitä. Jee! Lohduttaa paljon. Joskus tekisi mieli herättää ihmiset ja näyttää kuinka paska olo on jos he sitten heräisivät. Mutta tuskin silloinkaan tajuaisivat kuinka paska olo _minulla_ on.
tukipilari ei tunteile.
3
281
Vastaukset
- Be Strong
No sit ku sä pääset sielt sun kuopastas, jos kukaan ei kuuntele tuut jotenkin vahvemmaks ku ne jotka tukeutuu suhun.
- meri
jonkun viisaan sanoista siteeraan,että onpahan pohja mistä ponnisttaa.mariaanien hauta on vaan oletus pohjalle jonka ihminen kokee.syvyys.on sinun henkinen mitta.se on pohjaton,kunnes huomaat,että,nyt on mun hetki!ylös ku ei enempää alas pääse!
- Kirsikankukka13
Saat olla vihainen siitä, että ns.ystäväsi käyttävät sinua hyväkseen. Ystävyys on oikeasti molemminpuolista. Mulla oli ainoinaan myös noita ns.ystäviä jotka vaan vaativat aina multa mutta mitään eivät antaneet takaisin. Kun mielesi kohenee, ala hankkina parempia ihissuhteita. Olet ne ansainnut! Voimia ja hae apua jos tilanne menee pahemmaksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse5318945Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r1616160Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos3745220Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa
SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli664749Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s994361Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1664053SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat
Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha1853942- 921896
- 1031404
- 47969