tukipilari ei tunteile.

katkeratukipilari

Kuinka voi olla katkerakaan siitä, että kun sinun maailmasi on romahtamassa kukaan ei kuuntele. Kun ystävilläsi on paha olla, teet kaikkesi etteivät he tippuisi pohjalle. Entäs sitten kun tukipilari on tippumassa pohjalle. Eihän tukipilari tunteile, se ei kuulu toimenkuvaan. Ja kun yrittää kertoa, että on paska olo. Niin sanotaan vaan aijaa, aa, okei, kyllä se siitä. Jee! Lohduttaa paljon. Joskus tekisi mieli herättää ihmiset ja näyttää kuinka paska olo on jos he sitten heräisivät. Mutta tuskin silloinkaan tajuaisivat kuinka paska olo _minulla_ on.

3

310

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Be Strong

      No sit ku sä pääset sielt sun kuopastas, jos kukaan ei kuuntele tuut jotenkin vahvemmaks ku ne jotka tukeutuu suhun.

    • meri

      jonkun viisaan sanoista siteeraan,että onpahan pohja mistä ponnisttaa.mariaanien hauta on vaan oletus pohjalle jonka ihminen kokee.syvyys.on sinun henkinen mitta.se on pohjaton,kunnes huomaat,että,nyt on mun hetki!ylös ku ei enempää alas pääse!

    • Kirsikankukka13

      Saat olla vihainen siitä, että ns.ystäväsi käyttävät sinua hyväkseen. Ystävyys on oikeasti molemminpuolista. Mulla oli ainoinaan myös noita ns.ystäviä jotka vaan vaativat aina multa mutta mitään eivät antaneet takaisin. Kun mielesi kohenee, ala hankkina parempia ihissuhteita. Olet ne ansainnut! Voimia ja hae apua jos tilanne menee pahemmaksi!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      176
      1540
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      99
      748
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      725
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      588
    5. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      546
    6. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      126
      536
    7. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    8. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      518
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      500
    10. toivottavasti kohta jo kohdataan

      😍😍😍😍😍 sinua olen odottanut varmasti koko elämäni
      Ikävä
      25
      483
    Aihe