naiset on usein lapsellisia, ja tämä ihan jees kun ikää on max.30 vee. Siitä ylöspäin lapsellinen nainen tyyyliin, en oikein ymmärrä mistään mitää, mut huomaa kun mulla on tissit on t o d e l la rasittavia! Kun harvoin se ulkonäkökään antaa enää muita puutteita anteeksi:)
Lapsettomat
M i e s
26291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 26
Vanhimmat
Varmaan noin. Mä kyllä tykkään omistani. :). No ehkä joku muukin niitä vielä arvostaa. Lapsettomuus ei aina ole oma valinta. Tosimies voi sen ehkä tajutakin. Kokeile sinäkin.
en yhtään ymmärrä mitä tarkotat?
Se että on lapsia, niin sekö se jotenkin autuaaksi ihmisen tekee? Jos on "lapsellinen" tai muuten sanottaisko nätisti, että veemäinen, niin on sitä luultavasti lastenteon jälkeenkin. Ei kaikki halua lisääntyä, voi olla ihan oma valinta.
Juttu taitaa olla naisilla niin ,et kun kavereilla niitä lapsia alkaa olemaan ja niitä pääsee hoitamaan tulee se lapsenteko kuume.Ainahan niitä lapsia ei välttämättä saa selittämättömistä syistä.Jolloin lapsen tekeminen viivästyy pahasti.
Nyt joku ihan luomakunnan kruunu on puhunut (öhöm, vai mitenkähän...). Älä pelkää, tuskin kukaan sulle tissejään tahtoisi esitellä tai varsinkaan antaa käsiteltäväksesi, joten ole huoleti.
No olipa arka paikka;) Se vaan, että kannattaa se järkikorttikin jossain vaiheessa paljastaa, jos sellanen on, tissit on yleensä joka naisella;)
Mmmm.. ja monilla miehillä myös.. ;)
kohdalla?
Oletko itse lapsellinen mies, vai onko sinulla lapsia?
Eikö miestä joka on lapseton sanota tuhkamunaksi?
Tietysti on lapsia, mites muuten voisin naisten lapsellisuutta verrata?
Toivottavasti lapsistasi tulee fiksumpia kuin urpå isänsä!
onkohan vastaavasti lapsettomat naiset lapsellisia?
äkkiseltään vähän paradoksia. :D
MUtta ei se mitään...
ai se olikin niin.
piti kirjoittamani että onkohan lapselliset naiset lapsettomia?
Hei, olen nettinainen, haluaisin esitellä sulle tissejäni. Näinhän ne nettinaiset tahtovat siinä missä oikeat naiset eivät.
Tietysti, joillekin ne lapselliset naisetkin ovat vartaloaan kai esitelleet, hyi miten moraalitonta.
Lapseton lapsellisuus on yleensä lapsellista itsekkyyttä ja muuta typeryyttä. Ymmärsit asian väärin ja yhdistit tähän tuonkin ettei synnyttäneet mielestäni voi esitellä vartaloaan kun se olis moraalitonta.
Kyllä niitä lapsellisia miehiä ainakin löytyy sekä isistä että ei-isistä, munastaan puhuviakin (hyi, ällöttävää!).
Naisilla on tosiaan kaikilla rinnat, mutta ei se kai vielä esittelyä ole, että se on biologinen tosiasia?
Noin yleistettynä.
Äitiys on eniten kasvattava asia, mitä ihminen voi kokea.
Ei sitä voi etukäteen tietää tai ymmärtääkään.
Tosin eihän lapsellisuus kaikista tissienvilauttelijoita tee.
Tai päinvastoin.
Kyllä isyys miestäkin muuttaa, positiivisella tavalla, silloin kun on vastuunsa kantava normaali mies. Isyydestä maailma muuttaa muotoaan, ja toisenlaiset asiat saavat merkitystä. Tärkeysjärjestys muuttuu. Ihminen aikuistuu. Turhat rutinat jäävät.
Äitinä itsekin mieluummin ottaisin miehen, jolla jo lapset tehty, mutta en heitä jostain syystä missään kohtaa. Vapaita siis.
olet sitten itse ilmeisen vähän itsekäs etkä lainkaan typeräkään, kun etsiskelet(?) täältä naisia, vaikka käsitin että oot jo lisääntynyt jonkun naisen kanssa. Ei onni ja auvo sitten kestänytkään ikuisuutta? Otatko sä nyt niinkus toisen muijan siihen samaan talouteen vai traumatisoitko sä nyt sitten erolla ne lapsesi? Ei lisääntynyt isä-ihminen saa täällä olla! Moraaliton!
ei vaan hän on täällä muuttamassa maailmaa paremmaksi. Hän toivoisi, että yli 30-vuotiaat eivät enää esittelisi hänelle rintojaan, koska se on niin rasittavaa. Alle 30-vuotiaat voivat jatkaa.
Kuinka kaikki tämä vänkytys ainoastaan todistaa aloittajan pointin todeksi!! :D :D
o/
Huomaan, huomaan, minä, minä, saanko vastata?
Heräsin tämän vänkytyksen myötä huomaamaan, että naisilla on tissit ja joillakin miehillä on myös.
Aina löytyy joku yksinkertainen, jonka mielestä kaikki maailmassa todistaa hänen oikeassaoloaan. :D
Mutta ehkä se on sulle tärkeää, tämä kypsä keskustelunavaus, eli yli 30-vuotiaiden naisten tissienesittelyaihe.
Pointti ei ollut edes mikään tissienvilauttelu?
Ettekö osaa vai halua ymmärtää?
ei meemmemeeme emme huomaa. Pointtia ei ole, tai jos on, se on lähinnä joku hyvin spesifi naisviha, kohteena etenkin lapsettomat naiset. Mut hiljaiseksihan tuo, tuota noin, miekkonen meni, kun kysyttiin jotta mites on niiiin epäitsekkään ja aikuisen ja jalon malli-isyyden laita jos on ties monesko vaimoke jo kierroksessa. Odotan? Edelleenkin kyseenalaistan että kuka tuolle nyt tissejään esitteliskään. No thanks.
Ei pelkästään lapsettomat, yli 40v. naiset esittele tissejään, kyllä ne nuoremmatkin, lapsia tehneet sen taidon osaavat. Aloittaja olis varmaan ollut mielellään yhdessä paikassa etupulpetilla istumassa, kun kurssia vetävä nainen, 30v., perheellinen ja naimissa oleva, tuli tuntia vetämään pelkkä toppipaita päällä, ei ollut rintsikoita puseron alla. Olisit varmaan onnesta kuolannut sen muijan tissien perään vaikka olikin pienirintasesta naisesta kyse. Itse en tissejäni esittele, siinä ne on esillä halusi tai ei, ilman liikojakin esittelyjä.
Joo,estrogeeniä vaan rakoon ja tissit kasvaa takuuvarmasti.